A többszörös olimpiai-, világ- és Európa-bajnok kajakos, Kovács Katalin volt a vendége a soron következő Varjú-estnek. Az ilyen fórumokon csak ritkán látható sportolóra rengetegen voltak kíváncsiak.
A háromszoros olimpiai bajnok Kovács Katalin csak elvétve fogad el felkéréseket. Mint mondta, sosem szeretett szerepelni, ráadásul ennyi évvel sikerei után már neki is kevés mondanivalója akad. Ezúttal mégis igent mondott a Varjú Vilmos- és a Csanádi Árpád Olimpiai Baráti Körök felkérésének, és március 19-én ellátogatott a mátyásföldi Erzsébetligeti Színház Harmónia-termébe, ahol másfél órán keresztül mesélt a sportélményeiről, illetve az általa alapított Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémiáról.
De mielőtt saját történetébe belekezdett volna, egy protokollkérésnek is örömmel eleget tett. A Varjú Vilmos Olimpiai Baráti Kör a XVI. kerületi Önkormányzattal közösen ugyanis ezen a március 19-i Varjú-esten köszöntötte a Kertváros két újdonsült ifjúsági olimpiai bajnokát, Weiler Krisztina és Simon Bíborka Borbála jégkorongozókat. A két fiatal tehetségnek pedig Hóbor Béla elnökön, Szász József alpolgármesteren kívül Katica is személyesen gratulált.
Az est további része azonban a kajakkirálynő pályafutásáról szólt. Kovács Katalin láthatóan örömmel mesélt a gyerekkoráról, a családjával történő vízitúrákról, a Szpariba való belépéséről, az első versenyéről, majd pedig az olimpiai sikereiről is. Kitért többek között Fábiánné Rozsnyói Katalinnal, Janics Natasával és Sári Nándorral való viszonyára is, mesélt a saját családjáról, de legnagyobb örömmel és szeretettel az általa életre hívott nemzeti akadémia működését ismertette a közönséggel.
„Nagyon sok mindent kaptam a sportágtól, és miután befejeztem a pályafutásomat, úgy éreztem, kötelességem valamit nekem is visszaadni neki – mondta Katica az akadémia elindításával kapcsolatban. – Lehet, hogy már Párizsba odaérhet egy-két akadémista, de az ő berobbanásuk inkább a következő, Los Angeles-i olimpián várható majd.”
(MOA/Riersch Tamás)