A riói olimpiára készülő úszóink ismét megmutatták, hogy a világ legjobbjai közt vannak. A Netanyában rendezett rövidpályás úszó Európa-bajnokságon 11 arany-, 3 ezüst- és 1 bronzéremmel Magyarország végzett az éremtáblázat élén. Ez minden idők legjobb magyar szereplése bármilyen úszó világverseny tekintetében. Mint Kiss László szövetségi kapitány a mob.hu-nak kifejtette: a magyar úszók ismét nagyon magasra tették a mércét, ami igen biztató az olimpia előtt.
A csapat legeredményesebb úszója Hosszú Katinka volt, aki 6 aranyérmével és egy ezüstjével abszolút rekordot állított fel. Emellett 100 és 400 méter vegyesen is világcsúcsot úszott.
Az örökifjú Cseh László ötnapos mutatványa szintén egyedülálló: három aranyérmével a férfiak között lett ő a legjobb - emellett két Európa-csúcsot is úszott.
Az aranyérmesek sorát Verrasztó Dávid és Bernek Péter zárta egy-egy elsőséggel.
Nem szabad elfelejteni Kapás Boglárka teljesítményét sem, aki 400 gyorson alig maradt le a dobogó legfelső fokáról.
Kiss László, az úszók szövetségi kapitánya bizakodóan tekínt előre Rio irányába az Eb eredményei tükrében. Az olimpiával kapcsolatban a szakember elmondta, hogy jelenleg közel 15 A-kategóriás úszónk van, és vannak olyan versenyszámaink is, amelyekben 4 versenyző is megúszta az A-szintet.
A kontinensviadal pénzdíjas volt, a 220 ezres alap több mint negyedét, 57 ezer eurót a magyarok vihették haza. Az egyes távokon elért időeredményekért FINA-pontok jártak és ezek alapján alakult ki a pénzdíjasok rangsora. Érdekesség, hogy az abszolút összevetésben Gyurta Dániel 200 mellen úszott ideje értékesebb volt, Bernek Péter 400 gyorson aranyat érő teljesítményénél.
Úszóink jövőre három nagy viadalon folytathatják a hódítás-sorozatot: elsősorban az augusztusi riói olimpián, továbbá májusban a londoni Eb-n, majd decemberben a windsori rövidpályás világbajnokságon, de addig is legjobbjaink Rióért ugranak a medencébe...
Az éremtáblázat dobogósai
1. Magyarország: 11, 3, 1
2. Olaszország: 7, 5, 5
3. Németország: 4, 2, 1
Minden idők legjobb magyar Eb-szereplései
2015 Netanya (rp): 11, 3, 1
2012 Debrecen: 9, 10, 7
1954 Torino: 8, 6, 3
2012 Chartres (rp): 6, 4, 2
2010 Eindhoven (rp): 6, 1, 2
(MOB)