Négy érmet szereztek a magyar úszók a rövidpályás világbajnokságon. Bronzérmes a női kézilabda-válogatott az Eb-n. Vas Blanka negyedik a namurbeni vk-futamon. Leitgeb Richárd 44. a Val d'Isere-i műlesikló-viadalon. Jászapáti Petra hatodik 500 méteren a szöuli világkupán. A férfi és női jégkorongválogatott az elit vb-re készül. Horváth Noémi és Weisz Róbert bizottsági elnök lett az Európai Kajak-Kenu Szövetségben.
Úszás. A magyar válogatott az elmúlt hat napban két arany-két ezüstérmet szerzett a rövidpályás világbajnokságon a Duna Arénában. Az éremtáblán pedig ezzel a teljesítménnyel a 7. helyen végzett. Háromezer-ötszáz ember tombolt a Duna Aréna lelátóján, amint Sárkány Zalán a 800 m gyorson olyan tempót diktált, amit este senki sem bírt tartani. Új országos csúcsa pedig jobb volt a németek olimpiai bajnokának, Florian Wellbrocknak a reggel elért, igencsak izmos idejénél, így Zalán nyerte a magyar válogatott első aranyérmét a világbajnokságon.
A másik aranyérmet az olimpiai bajnok Kós Hubert szerezte, aki a világcsúcstól mindössze két századdal elmaradva, 1:45.65 perces Európa-csúccsal diadalmaskodott. Emellett pályafutása során először tudott 100 háton dobogóra állni (ezüstérmet szerzett) egy világversenyen, két nap alatt harmadszor döntötte meg a szám országos rekordját. A táv olimpiai bajnoka Hosszú Katinka, Gyurta Dániel, Bernek Péter, Szabados Béla és a szombaton aranyérmes Sárkány Zalán után a magyar úszósport hatodik rövidpályás világbajnoka.
Történelmi érmet szerzett a női 4×200-as gyorsváltó: a rövidpályás világbajnokságokon még sosem sikerült dobogóra állni váltószámokban, női kvartettnek pedig még a nagypályás vb-ken sem jött össze az érem korábban. Most Pádár Nikolett, Ugrai Panna, Molnár Dóra és Ábrahám Minna csodát tett – bejöttek másodiknak az amerikaiak mögött, megelőzve az ausztrálokat.
Az ötszörös olimpikon, olimpiai bronzérmes világ- és Európa-bajnok Kapás Boglárka a versenyen búcsúzott az élsporttól versenyzőként.
Kézilabda. A magyar női válogatott a franciák elleni középdöntős mérkőzését elveszítve (27-30) a második helyen jutott a középdöntőből az elődöntőbe. Ott a későbbi Európa-bajnok, párizsi olimpiai bajnok norvégoktól szoros első félidőt követően (11-13) az utolsó negyedórát a norvégok bírták jobban a nagyot küzdő magyar csapat ellen, 22-30 lett a végeredmény. Vasárnap a lányok ismét a franciákkal mérkőztek meg a torna harmadik helyéért. Elképesztő akarattal és hatalmas szívvel harcoltak a magyar játékosok és 25–24-re győzték le a gallokat.
A magyar válogatott ötödször volt érintett a harmadik helyért rendezett helyosztón és 1998, 2004, valamint 2012 után története negyedik bronzérmét szerezte kontinensviadalon.
A bronzérmes csapat tagjai:
kapusok: Böde-Bíró Blanka, Janurik Kinga, Szemerey Zsófi,
jobbszélsők: Faluvégi Dorottya, Győri-Lukács Viktória,
jobbátlövők: Klujber Katrin, Papp Nikoletta,
irányítók: Simon Petra, Tóth Nikolett, Vámos Petra,
beállók: Bordás Réka, Füzi-Tóvizi Petra, Pásztor Noémi,
balátlövők: Csíkos Luca, Juhász Gréta, Kácsor Gréta, Kuczora Csenge,
balszélsők: Márton Gréta, Petrus Mirtill, Szöllősi-Schatzl Nadine.
A torna gólkirálya Klujber Katrin lett 60 gólt szerezve.
Az álomcsapat:
kapus: Anna Kristensen (Dánia),
balszélső: Emma Friis (Dánia),
balátlövő: Tjasa Stanko (Szlovénia,)
irányító: Henny Reistad (Norvégia),
beálló: Tatjana Brnovic (Montenegró),
jobbátlövő: Klujber KAtrin
jobbszélső: Győri-Lukács Viktória
legjobb fiatal játékos: Simon Petra
legjobb védőjátékos: Pauletta Foppa (Franciaország).
Beiktatták Iváncsik Gergőt az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) Hírességek Csarnokába.
Terepkerékpár. Vas Blanka a negyedik helyen végzett a terepkerékpáros (cyclocross) világkupa-sorozat negyedik állomásán, a belgiumi Namurben. Az országúton és hegyikerékpárban olimpiai negyedik Vas az antwerpeni nyitányon hatodik, majd rá egy héttel ötödik volt Dublinban. A múlt heti szardíniai viadal a rossz időjárás miatt elmaradt. Vas ezúttal remekül kapta el a rajtot, az élmezőnnyel tartott a hihetetlenül sáros pályán, és az első, valamint a második kört az élen zárta, miközben a többieknek sok géphibája akadt és a bukások sem maradtak el. A táv felét követően a korábbi Európa-bajnoki ezüst- és bronzérmes Vas fokozatosan fáradt és kétszer is bringát cserélt. Aztán így már a dobogóért kellett harcolnia, ám három holland riválisa ezúttal jobbnak bizonyult, így meg kellett elégednie a negyedik hellyel. A férfiak 70 fős mezőnyében Takács Zsombor és Vas Barnabás képviselte a magyar színeket – közülük utóbbi a 36. helyen ért célba, míg előbbi a 39. pozícióban zárt. A versenyt a belga Michael Vanthourenhout nyerte. A 12 futamból álló vk-sorozat jövő szombaton folytatódik a hollandiai Hulstban, ahol a férfiak versenyében Takács Zsombor és Vas Barnabás is rajthoz áll.
Alpesi sízés. Leitgeb Richárd a 44. helyen végzett az alpesisí világkupa-sorozat Val 'dIsere-i férfi műlesikló versenyén, vasárnap. A viadal honlapja szerint a magyar síző az első futamban 52.23 másodperc alatt – utolsó célba érkezőként – teljesítette a pályát, hátránya 4.79 másodperc volt az éllovas francia Steven Amiez-től.
Rövidpályás gyorskorcsolya. Jászapáti Petra 500 és 1500 méteren is kisdöntőbe jutott a rövidpályás gyorskorcsolyázók világkupa-sorozatának negyedik, szöuli állomásán, előbbi számban hatodik, utóbbiban kilencedik lett. A szegedi versenyző mindkét távon sikerrel vette a pénteki selejtezőt, így nem kellett a délelőtti reményfutamokban szerepelnie. A hosszabb táv elődöntőjében remekül versenyezve harmadikként ért célba a kétszeres Európa-bajnok belga Hanne Desmet és a szám korábbi vb-ezüstérmese, a kanadai Courtney Sarault mögött, miközben megelőzte a kétszeres olimpiai és kilencszeres világbajnok dél-koreai Sim Szukhit. A kisdöntőben hasonlóan jól korcsolyázott, így a kanadai Danae Blais mögött második lett, azaz összesítésben kilencedikként zárt. A győzelmet az 1000 méter amerikai világbajnoka, Kristen Santos-Griswold szerezte meg a szám vk-éllovasa, Desmet előtt. A vegyes váltóval olimpiai bronzérmes Jászapáti a sprinttáv negyeddöntőjében a hármas startpozícióból rajtolva nem bírt Santos-Griswolddal és a táv kétszeres olimpiai bajnokával, az olasz Arianna Fontanával, de időeredményével futamharmadikként is továbbjutott. A legjobb tíz között kihasználta a táv kétszeres holland világbajnoka, Xandra Velzeboer és Fontana összeakaszkodását, de két kanadai rivális mögött megszerzett újabb harmadik helye kevés volt a fináléhoz. A kisdöntőben viszont a legjobb, belső pályáról rajtolva végig megőrizte első helyét olyan sztárokkal szemben, mint Fontana és a háromszoros olimpiai bajnok dél-koreai Csoj Mindzsong, így összesítésben hatodik lett, a táv vk-pontversenyében pedig egy állomást kihagyva is 11. már. Szöulban Santos-Griswold duplázott. A Bácskai Sára Luca, Jászapáti Péter, Moon Wonjun, Somogyi Barbara összeállítású 2000 méteres vegyes váltó a kisdöntőben elért harmadik helyével hetedikként végzett. Az aranyérmet a dél-koreaiak nyakába akasztották. A férfiaknál 1000 méteren a vk-ban éllovas kanadai William Dandjinou, míg az 5000 méteres váltóban a Liu Shaoangot és Liu Shaolin Sándort soraiban tudó kínai kvartett diadalmaskodott. A világkupa-sorozat februárban a hollandiai Tilburgban folytatódik, előtte január közepén a németországi Drezdában rendezik az Európa-bajnokságot.
Jégkorong. A februári olimpiai selejtezőre és az áprilisi elitvilágbajnokságra készülő magyar női válogatott hosszabbítás után legyőzte a japán csapatot az odensei nemzetközi torna harmadik fordulójában. Pat Cortina szövetségi kapitány alakulata csütörtökön a hajrában ütött gólokkal 2-1-re verte a másodvonalbeli, házigazda dánokat, pénteken pedig szétlövésben maradt alul a divízió I/A-s franciákkal szemben. A szombati záráson a szintén élvonalbeli japánok következtek, akiknek két forduló után ugyancsak négy pontjuk volt. A magyarok szerezték meg a vezetést, majd miután az ázsiai rivális a második harmadban egyenlített, hosszabbítás következett. Ennek első percében, emberelőnyben Kreisz Emma döntötte el a találkozót. A magyarok a második helyen végeztek a tornán, miután a francia-dán meccs 1-0-val zárult. A résztvevő csapatok mindegyike harcban van még az ötkarikás selejtezőben. A torna végeredménye: 1. Franciaország (7 pont), 2. Magyarország (6), 3. Japán (5), 4. Dánia (0).
A májusi elit világbajnokságra készülő férfi válogatott Brunicóban barátságos mérkőzéseken csapott össze az olaszokkal. Majoross Gergely szövetségi kapitány főleg fiatalokból álló csapata csütörtökön büntetőkkel győzött 2-1-re, most pedig minden harmadban egy-egy gólt engedélyezett a hazaiaknak.
Kajak-kenu. Az Európai Kajak-Kenu Szövetség (ECA) vezető testülete, a board tagjai titkos szavazással kijelölték a technikai bizottságok új elnökeit: a para-szakág élére a magyar szövetség (MKKSZ) alelnökét, Weisz Róbertet, míg a SUP-szakág vezetésére Horváth Noémit, a MOB nemzetközi igazgatóját választották. Az MKKSZ honlapjának beszámolója szerint az újonnan kinevezett elnökök választják majd ki bizottságaik tagjait oly módon, hogy ajánlásokat tesznek, s a nemzeti szövetségektől beérkezett pályázatok alapján a board hagyja ezeket jóvá. Weisz Róbert az MKKSZ regionális működésért felelős alelnöke, míg Horváth Noémit a közelmúltban a Nemzetközi Kajak-Kenu Szövetség (ICF) ugyanezen pozíciójában is újraválasztották.