Június 9-én lett 70 esztendős Kovács Edit háromszoros olimpikon, olimpiai bronzérmes, világbajnok tőrvívó, sportvezetőként a Magyar Vívó Szövetség főtitkára.
Kovács Edit 1954. június 9-én született Veszprémben. Kezdetben – talán kézilabdázó szülei példájára – a labdajátékok vonzották, mígnem 12 éves korában Tiszttartó Tibor, veszprémi vívómester a pástra nem csábította. A veszprémiekkel junior országos csapatbajnokságot is nyert. Jelentősebb sikereit az MTK színeiben érte el, miután az érettségit követően, 1973-ban a Vörös Meteorhoz igazol, a fúziót követően '90-ig a kék-fehérek vívója.
Eleinte a párbajtőrben olimpiai bajnok Bárány Árpád, majd Szőcs Bertalan a mestere, 1976-tól a válogatottban Bay Béla, majd Kovács Tamás a szövetségi kapitánya.
Az 1976-os montréali, az 1980-as moszkvai és az 1988-as szöuli olimpián bronzérmes női tőrcsapatnak is tagja volt. Szöulban egyéniben 16. lett. Már Montreálban olyan legendás vívók alkották a csapatot, mint Tordasi, Bóbis és Rejtő Ildikó, valamint és Maros Magda.
A világbajnokságon Stefanek Gertrúddal, Jánosi Zsuzsával és Tuschák Katalinnal ért a dobogó tetejére. Az 1984-es Barátságversenyen szintén aranyérmes lett.
1987-ben a lausanne-i világbajnokságon a győztes magyar női tőrcsapat tagja volt; háromszor ezüst-, kétszer bronzérmet szerzett együttesével. Kilencszeres magyar bajnok.
Aktív sportolói pályafutása után 1986-ban a Testnevelési Egyetemen vívó szakedzőként végez, majd a Vendéglátóipari Főiskolán másoddiplomázik.
Sportvezetőként a szöuli olimpia után a Magyar Vívó Szövetség szakfelügyelője, majd 1991 és 2001 között főtitkára. De dolgozott Berzi Sándor invitálására az MTK-ban a labdarúgók technikai vezetőjeként is, majd a Magyar Labdarúgó Szövetség Eseményszervezési Osztályának munkatársaként is. 2008-ban visszatér a pást mellé, a Törekvés SE utánpótlásedzője.
Isten éltesse Kovács Editet!