A budapesti Eiffel Műhelyházban, megható műsor keretében tettek fogadalmat a Magyar Paralimpiai Csapat sportolói, edzői, sport- és egészségügyi szakemberei, stábtagjai, a csapatiroda munkatársai, valamint a játékokon résztvevő hivatalos delegáltak, játékvezetők, bírók és sportvezetők. Az eskü szövegét Krajnyák Zsuzsanna tizenkétszeres paralimpiai érmes vívó, Rescsik Csaba Európa-bajnoki ezüstérmes sportlövő, Karnok Marcell kajak-kenu edző és Karakas Hedvig, a Nemzetközi Judo Szövetség elnöki irodájának munkatársa után ismételték a csapattagok. Az eseményen a Magyar Paralimpiai Bizottság díjait is átadták, valamint itt debütált a Magyar Paralimpiai Csapat hivatalos dala.
A párizsi paralimpiára 39 sportolónk szerzett indulási jogot 13 sportágban, amellyel mind sportolói létszámban, mind a sportágak számában sikerült meghaladni a tokiói csapatot. A hazai sportvezetés képviseletében dr. Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár köszöntötte a Csapat tagjait. Beszédében kiemelte, hogy „a paralimpiát illetően is minden téren egyre nagyobb a versengés, egyre többen pályáznak az érmekre. Jól mutatja ezt, hogy Rómában, az első paralimpián 23 ország sportolói vettek részt, idén, Párizsba pedig már több mint 150 nemzet képviselői kvalifikáltak. Kimagasló teljesítmény tehát, ha valaki bekerült a magyar csapatba, a legjobbak legjobbjai közé.”
Az olimpikonok jókívánságait Wladár Sándor, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke tolmácsolta. Köszöntőjében hangsúlyozta, hogy a parasportolók teljesítménye jóval túlmutat a sporton, az épeket is arra ösztönzi a mindennapokban, hogy feszegessék a határaikat és hozzák ki a legtöbbet magukból. A párizsi olimpikonok képviseletében Hámori Luca ökölvívó is tiszteletét tette az ünnepségen.
A paralimpiai mozgalom képviseletében Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke köszöntötte a sportolókat és a csapattagokat. Beszédében megköszönte a sportkormányzat, a szponzorok és a média támogató hozzáállását, valamint hangsúlyozta, hogy „a magyar fogyatékos sportközösség története nem ér véget a paralimpia záróünnepségével”, a paralimpikonok számítanak a támogatókra és a szurkolókra Párizs előtt és után is. A szervező nemzet képviseletében pedig Marie-Amélie Le Fur, a Francia Paralimpiai Bizottság elnöke küldte el jókívánságait a csapatnak videóüzenet formájában. Az eskütételt követően pedig Bese Gergő atya, Dunavecse plébánosa, tanár, zarándok és ifjúsági lelkipásztor adott útravalót áldásával a csapatnak.