A Magyar Edzők Társasága (MET), a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) és a Magyar Asztalitenisz Szövetség csütörtökön, halálának második évfordulóján emléktáblát avatott Ormai László tiszteletére a magyar sport meghatározó alakjának egykori lakóházán.
Az 1932-ben született Ormai László asztalitenisz-edző és mesteredző volt, ő hozta létre a legendás Statisztika asztalitenisz-csapatot, amely 40 magyar bajnoki címet és 25 BEK/BL-győzelmet szerzett, és amelynek 2021-es megszűnéséig elnöke is volt.
A sportember a MET alapító tagja volt 1993-ban, 1994-től 2013-ig elnöke, majd haláláig tiszteletbeli elnöke.
„Két éve, Laci bácsi búcsúztatásán ígéretet tettünk arra, hogy emlékét nem csak szívünkben őrizzük meg. Tavaly a nevét viselő sportcsarnokban avattunk emléktáblát, most, a második évfordulón pedig annak a háznak a falán, ahol több, mint fél évszázadot élt feleségével, aki a magánéletben és a munkában is társa volt" – mondta a második kerületi Varsányi Irén utca 14-16. számú ház előtt összegyűlt sportemberek, barátok és a ház lakói előtt Molnár Zoltán, a MET elnöke, majd azzal folytatta, hogy a MET őrzi és ápolja a legendás mesteredző emlékét. Az edzőket képviselő szervezet létrehozta és szeptember 25-én, a Magyar Edzők napján átadja az Ormai László-díjat, és a tervek között szerepel az Ormai László tehetséggondozó program elindítása, valamint a Statisztika újjáélesztése is.
„Nincs jó eredmény jó szakember nélkül, és a szakemberekre nemcsak életükben, hanem utána is fel kell hívni a figyelmet. Ormai László nemcsak szakemberként, hanem emberként is példát mutatott mindannyiunk számára" – emelte ki Fábián László MOB-főtitkár.
Lencse Gyula, az asztalitenisz szövetség főtitkára a magyar sport egyik óriásának nevezte Ormai Lászlót, és röviden felidézte életét, pályáját.
„Laci bácsi szigorú volt, de tudtuk, hogy értünk szigorú. Saját gyereke nem volt, a tanítványait tekintette gyerekeinek, akikkel a pályafutásuk után is tartotta a kapcsolatot" – mondta a szakember egykori sportolóinak nevében Oláh Zsuzsanna Európa-bajnok asztaliteniszező, mesteredző és hozzátette: emlékét nemcsak a márványtábla őrzi, barátai és tanítványai szívében örökké él.
Az ünnepség végén az emléktáblán koszorút helyezett el a MOB, a MET, az asztalitenisz szövetség és a II. kerületi Önkormányzat.