20240727 MA peni meszaros vegyes csapat puska 10m 038

Major Veronika döntős légpisztollyal, a vegyes csapat nem jutott tovább

2024. 07. 27.

A párizsi olimpia első napján már korán reggel megkezdték a sportlövők a küzdelmeket a Párizstól közel 300 kilométerre lévő Châteauroux sportlövő-központjában. Major Veronika kiváló lövésekkel bekerült a vasárnapi döntőbe, Péni István, Mészáros Eszter kettős a vegyes csapatok versenyében azonban nem jutott tovább.

Major Veronika az alapversenyben 582 körös (95, 98, 96, 97, 97, 99) teljesítménnyel az első helyen lett finalista a nők 10 méter légpisztoly versenyszámában. A 44 fős mezőnyben Fábián Sára Ráhel 566 körrel 33. lett. A nyolcas döntőhöz legalább 577 kört kellett lőni. A vasárnap délben kezdődő fináléban Major Veronika 2-2 dél-koreai és kínai, 1-1 indiai, vietnámi és török versenyzővel fog megküzdeni.

20240727 MA peni meszaros vegyes csapat puska 10m 035
MOB-Média/Molnár Ádám

Komoly várakozások előzték meg Péni István és Mészáros Eszter versenyét a 10 méter légpuska vegyes csapat versenyszámban. Péni elmondása szerint mindkét sportolónak néhány napja mandulagyulladása volt, ami hátráltató tényező lehet. Szombaton István (105.1, 104.4, 104.8) és Eszter (103.6, 103.6, 103.2) kettőse 624.7 körrel a 20. helyen végzett a huszonnyolc párosból. Az éremcsatához a 2x30 lövéses alapverseny első négy helyének valamelyikén kellett volna végezni.

20240727 MA peni meszaros vegyes csapat puska 10m 037

„A helyezés tekintetében a versenyben több is lehetett volna. Az eredményemet értékelve úgy gondolom, kezdésnek nem rossz, a 314.3 nem túl jó, de nem is feltétlenül rossz. Voltak benne szép lövések, nagyon jó, hogy volt egy lehetőség bemelegíteni a további versenyek előtt" – mondta a verseny után az immár háromszoros olimpikon Péni István.

20240727 MA peni meszaros vegyes csapat puska 10m 043

A második olimpiáján résztvevő Pekler Zalán a kezdőnapon még nem állt lőállásba, és nagyon bizakodóan várja a versenyeket. „Az egészségem nagyon jó állapotban van, erősnek érzem magam a verseny előtt, és a körülmények is nagyon rendben vannak. Ez a lőtér csodás, szerencsére fél évvel ezelőtt már tudtam itt edzeni egy kicsit, úgyhogy nagyjából ismerem a helyszínt, nagy eredményekhez alkalmas a lőtér. Nagyon várom a versenyzést, az edzések jól mentek, bizakodó vagyok a holnapi és az azt követő napokkal kapcsolatban” – foglalta össze a tavalyi Európa Játékok négyszeres aranyérmese.