Az öttusázók Világkupa-sorozatának mindegyik állomásán más összeállítású magyar páros szerepel a vegyes váltóban.
Így a jövő heti második fordulóban nem a Palm Springsben győztes Gyenesei Leila, Marosi Ádám kettős jut majd szerephez az új számban.
„Megbeszéltük a fiúkkal és a lányokkal, hogy minden versenyen más szerepel majd, de hogy kicsoda, azt az egyéniben mutatott teljesítmény alapján döntöm majd el” - idézte a hazai sportági szövetség (MÖSZ) honlapja Kállai Ákost, akit a minap neveztek ki a szakmai bizottság elnökévé.
A második Világkupára egyébként bővül a magyar versenyzői küldöttség: Marosi Ádám, Tibolya Péter, Kasza Róbert, Demeter Bence, Gyenesei Leila, Kovács Sarolta és Földházi Zsófia mellett Cseh Krisztina is a csapattal tart Rio de Janeiróba.
Az amerikai nyitányon a férfiak versenyében Marosi második, Tibolya hatodik, Kasza hetedik, Demeter 35. volt, míg a nők mezőnyében Kovács ötödikként, Gyenesei tizedikként zárt, Földházi pedig a 26. helyen végzett.
„Az amerikai eredmények ismertek, úgyhogy bátran mondhatom: jól sikerült az idénykezdet, és a jó hangulatú verseny motiválttá tette a versenyzőket - értékelt Kállai Ákos, aki Kaliforniában csapatvezető volt, és Rióba is ilyen minőségében utazik majd.
- A fizikai számokban egyértelműen jól szerepelt mindenki, és ha Földházi Zsófinak nem lett volna gondja a pisztolyával, Demeter Bence pedig nem száll el a lovaglásban, a fiatalok is előrébb végezhettek volna.”
Az utolsó napon győztes vegyes páros összeállítását illetően úgy fogalmazott: helyszíni benyomások alapján döntött.
„Igaz, Kovács Saci előre jelezte, hogy ő még inkább kímélné a térdét, két verseny sok lenne neki, így maradt Leila és Zsófi. Bár Zsófi is nagyon jól versenyzett, úgy éreztem, hogy a vívásban gyenge kezdés után magára találó Leilának jót fog tenni egy jó váltó. Ádámot feldobta az egyéni ezüstérem, és kíváncsi voltam, ilyen állapotban mire képes a rövidebb távokon.”
A csapatot vezető Kállai Ákos nagy elődök után nagyon fiatalon lett a szakmai bizottság elnöke.
Őt kérdezte Füredi Marianne.
- Egy kicsit sem nyomaszt ez a tény?
-"A nagy elődöket is fel lehet sorolni, de nem kell annyira visszamenni az időben, hiszen Pálvölgyi Miklóstól átvenni a stafétabotot is igazi kihívás. Még akkor is, ha Miklós nem hagyta el az öttusát, és biztosan segíteni fog, ha kérem."
- Ez könnyebbséget jelent neked?
"Nem könnyebbségnek nevezném... inkább megnyugtató. Úgy ismerem a kapitányt, hogy önmagától biztos nem szól bele a munkámba, hanem terel. Őt kérdezni kell, de ez jó, mert megtanulok önállóan gondolkodni, no és kérdezni is. Egyébként váratlanul ért a felkérés, ugyanis erre a posztra nem pályázat útján kerül valaki, hanem ha javasolják. Éppen az amerikai edzőtáborban voltunk, amikor a szövetségtől e-mailt kaptam, melyben megírták, hogy jelölt lettem a szakmai bizottság elnöki posztjára, és vállalom-e, ha úgy adódik. Miután megírtam, hogy elfogadom a felkérést, akkor kezdtem gondolkodni azon, mire is mondtam igent. Eszembe jutott, amit te is említettél, hogy fiatal vagyok, no meg az elődök is. Aztán meggyőztem magam, hogy az elődök már kikövezték az utat, úgyhogy a félelmem megnyugvássá változott. Számomra megtisztelő a felkérés, döntsön a szakmai bizottság, s ha ők megbíznak bennem, nekivágok a munkának."
- A testület pedig döntött, úgyhogy a Bp. Honvéd szakosztály-igazgatója és edzőjeként a szakmai bizottság elnöke is lettél. Mik lesznek az első feladataid?
"Sok minden van a fejemben, de nagyon friss még a felkérés. Előbb egyeztetnem kell az érintettekkel, utána dönthetünk a fejlesztései elvekről, vagyis hogy merre menjen a szakma és mi szükséges ehhez. A szakmai bizottság első ülése után már többet tudok mondani."
A Vk-sorozat a jövő heti, brazíliai versenyt követően áprilisban a kínai Csengtuban folytatódik, majd május elején következik a magyarországi forduló, a döntőt pedig Nyizsnij Novgorodban rendezik május végén-június elején.
(Forrás: MTI, pentathlon.hu)