Montpellier 2014: a csapatverseny már nem sikerült

Montpellier 2014: a csapatverseny már nem sikerült

2014. 04. 28.
Megosztás

Összesen három mérkőzést vívtak csapataink a montpellier-i Európa-bajnokság zárónapján, s bár megszorongattuk Portugáliát és Nagy-Britanniát, egyiket sem sikerült megnyerni. A nők a hetedik helyen zártak, a férfiak helyezetlenül búcsúztak.

Sok szó esik róla, hogy a judós csapatverseny is bekerülhet az olimpiai programba, s magunk között szólva Tokió sikeres pályázatával (2020-ban újra a japán főváros rendezi a nyári játékokat) erre óriási nagy az esély. Emiatt igyekeznek az eddigieknél komolyabban venni a csapatversenyeket a különböző világversenyeken is.

Ez Montpellier-ben csak „félig” sikerült, a „gyilkos” olimpiai kvalifikációs sorozat közelgő rajtja miatt sokan döntöttek úgy, hogy nem kockáztatnak meg egy esetleges sérülést, erre jó példa, hogy a nőknél például nem is nevezett a címvédő holland válogatott. A mieink sem a legerősebb összeállításban álltak oda, pedig azzal akár az aranyért is eséllyel harcba szállhattunk volna.

Férfi válogatottunk az idén nem túl acélos portugál csapattal került szembe. A luzitánok egy árva bronzéremmel zárták az egyéni küzdelmeket, azt is a hölgyeknél szerezte Telma Monteiro, ám a férfi válogatott ellenünk igyekezett köszörülni a csorbán – sikerrel: 3–2 arányban a portugálok nyertek, s léptek végül tovább. A magyar válogatott Zámbori Bence (66, Honvéd-Kipex), Hagyó Gábor (66, Honvéd-Kipex), Kiss Norbert (73, Atomerőmű SE), Csoknyai László (81, Atomerőmű SE), Krizsán Szabolcs (81, Honvéd-Kipex), Tóth Krisztián (90, KSI SE) Fogasy Gergő (90, Kecskeméti JC) összeállításban nevezett a csapatversenyre.

A nőknél – ahol Keller Bettina (52, Pécsi KSE), Szabó Katinka (57, Varga Cseppek), Gercsák Szabina (63, Hell-Miskolci JC) és Szabó Franciska (70, Varga Cseppek) képviselte a színeinket – sem jártunk sokkal jobban, előbb a németektől szenvedtünk 5–0 arányú vereséget, aztán a britekkel sikerült szorosabb meccset vívni, de végül 3–2-re az ellenfél nyert. Mivel a nőknél összesen kilenc csapat indult, a mieink a hetedik helyen zártak.

A férfiaknál a papírformának megfelelően a címvédő grúz válogatott diadalmaskodott, amely az aranyéremig vezető úton két legyőzte két legnagyobb riválisát, a francia és az orosz együttest. Az aranyérmes Grúzia, az ezüstérmes Oroszország lett, míg a dobogó harmadik fokára Franciaország és Németország ért oda. A nőknél francia-német döntő végén a hazai publikum ünnepelhetett, míg a bronzérmes helyekre Szlovénia és Lengyelország válogatottja futott be.

Csapat Európa-bajnokság, Montpellier

FÉRFIAK
Európa-bajnok: Grúzia (GOGOTCHURI, Zviad (-90), KARDAVA, Shalva (-66), LIPARTELIANI, Varlam (-90), MARGIANI, Ushangi (-81), MATIASHVILI, Levani (+90), OKRUASHVILI, Adam (+90), PAPINASHVILI, Amiran (-66), REKHVIASHVILI, Zebeda (-73), TATALASHVILI, Nugzari (-73), TCHRIKISHVILI, Avtandil (-81)), 2. Oroszország, 3. Franciaország és Németország, 5. Csehország és Szlovénia, 7. Portugália és 7. Ukrajna... Magyarország helyezetlen

NŐK
EB: Franciaország (AGBEGNENOU, Clarisse (-63), ANDEOL, Emilie (+70), BELLARD, Anne Laure (-63), BLOT, Laetitia (-57), BONNA, Penelope (-52), EMANE, Gevrise (-70), EURANIE, Annabele (-52), PAVIA, Automne (-57), POSVITE, Fanny Estelle (-70), TCHEUMEO, Audrey (+70)), 2. Németország, 3. Szlovénia és Lengyelország, 5. Oroszország és Nagy-Britannia, 7. MAGYARORSZÁG (GERCSAK, Szabina (-63), JERMAN-SZABO, Franciska (-70), KELLER, Bettina (-52), SZABO, Katinka (-57)) és Bosznia-Hercegovina

(Forrás: judoinfo.hu)