Az I. kerülethez kötődő olimpiai bajnokok tiszteletére avattak emléktáblát a Czakó utcai Sport- és Szabadidőközpontban június 14-én. Az újkori olimpiák alatt elért 168 aranyéremből 53 kapcsolódik valamilyen formában a Várkerülethez, ezen medáliákat összesen 24 sportoló szerezte.
Az emléktáblát a kerület alpolgármestere, dr. Jeney Jánosné és a MOB sportigazgatója, Fábián László olimpiai bajnok öttusázó avatta fel.
A Budavári Önkormányzat eseményén részt vett Lemhényiné Tass Olga tornász, illetve Horváth Zoltán és Pézsa Tibor vívó olimpiai bajnok, akik meghatódva mondtak köszönetet az önkormányzatnak és a főszervező Fehér Ferenc sport- és szabadidő igazgatónak.
"Hosszabb előkészítése volt az emléktábla felavatásának. A kerülethez kötödő olimpiai bajnokok névsora csodás lista, s az eredmények is egyedülállóak! Az olimpiákon a magyar sportolók által eddig nyert aranyérmek száma 168, s ebből a táblán látható 24 bajnok összesen 53 arannyal gazdagította a dicsőségtáblát. Ebből 29-et a vívók, 12-öt a vizilabdázók nyertek. Szerencsére itt találkozhattunk dr. Patzauer Sándorné, Mező Zsuzsával, dr. Mező Ferenc, az 1928-as amszterdami olimpia "szellemi olimpiai bajnok" lányával, aki elmondta, édesapja két I. kerületi iskolának is tanára volt. Lemhényiné, Tass Olga az 1956-os melbourne-i olimpia kéziszercsapat tagja, aki 60 esztende lakik a várban, kérdésemre megemlítette: "úgy érzem, ezzel az emléktáblával egy újabb értékkel gazdagodott az I. kerület. Köszönjük az olimpiai bajnokok teljesítményének elismerését!" - foglalta össze Fehér Ferenc.
A táblán a 23 név közt szerepel továbbá Gerevich Aladár, Czibor Zoltán, Faragó Tamás, Kásás Tamás, Szívós István, Csapó Gábor, Egerszegi Krisztina, Kárpáti Rudolf, Bóbis Gyula, Mező Ferenc, Kabos Endre, Pelle István, Steinmetz Ádám, Markovits Kálmán, Jeney László, Gábor Tamás, és a MOB tiszteletbeli elnöke, Schmitt Pál.
A táblánál koszorút helyezett el Fábián Lászlóval közösen a Magyar Olimpiai Akadémia főtitkára, dr. Jakabházyné Mező Mária. A főtitkár elmondta, a MOA égisze alatt működő 24 olimpiai iskola közül 5 iskola viseli I. kerületi olimpiai bajnok nevét: a Mező Ferenc, a Gerevich Aladár, a Kovács Pál, a Puskás Ferenc és a Lemhényi Dezső iskola.
A eseményt fogadás előzte meg, melyen múltidéző beszélgetések zajlottak. Az ünnepségen az olimpiai bajnokok mellett hozzátartozók, az elhunytak családtagjai is jelen voltak, többek közt Mező Ferenc, Bóbis Gyula, Gábor Tamás leánya, Czibor Zoltán testvére.