Parasport, Úszó vb, Montreal: újabb értékes pontszerző helyeket szereztünk

2013. 08. 17.

Versenyzőink a pénteki döntőkben is kitettek magukért, szinte valamennyien javítottak délelőtti eredményükön, és értékes pontszerző helyeket szereztek a montreali úszó-világbajnokságon.

Ráczkó Gitta (S5, a képen) 1:59.79. perccel ötödik lett a 100 m mell fináléjában, ugyanezt a számot Illés Fanni 2:05.32-vel hetedikként fejezte be.

Az S10-es kategória döntőjében 100 m pillangón vb-újoncaink remekeltek, mindketten tovább javították egyéni legjobb eredményüket: a 12 éves Sós Luca 1:12.25-tel az ötödik, egy évvel idősebb versenyzőtársa, Pap Bianka 1:14.77-tel hetedik lett.

Az S2-es kategóriában Adámi Zsanett 100 m gyorson 3:05.07-tel a hatodik helyet szerezte meg.
Csuri Ferenc (S8) a 100 m pillangó fináléjában 1:06.93-mal a hetedik helyen ért célba.

A nap utolsó döntőjében az Adámi Zsanett, Ráczkó Gitta, Engelhardt Katalin, Illés Fanni összeállítású 4x50-es 20 pontos vegyesváltó nagyon odatette magát, és a rendkívül erős mezőnyben - az ukránok világcsúccsal nyertek – 4:03.22-vel az ötödik helyet szerezte meg.

Szombaton rendezik az S9-es kategóriában a 100 méteres pillangóúszást, ennek a számnak kétszeres paralimpiai aranyérmese, világbajnoki címvédője és világcsúcstartója Sors Tamás, aki természetesen ezúttal is ott lesz a rajtnál két másik magyar úszóval, Tóth Tamással és Meilinger Csabával együtt.

Adámi Zsanett (SM3) 150 m vegyesen száll vízbe, Baka Dorottya és Ráczkó Gitta (mindketten S7) 50 m pillangón veszik fel a versenyt a riválisokkal. Kézdi Réka (S5) 100 m gyorson, Pap Bianka (S10) 100 m háton indul. Illés Fanni (S6) szintén 100 m háton fog versenyezni.

(Forrás: Bernau Péter)