"A világbajnokságra összpontosíthatok, de amint túl leszek az idei megmérettetésen, azonnal fókuszt állítok, és attól kezdve Rióval ébredek és fekszem. Egyáltalán nem biztos, hogy 2016 után leteszem a kalapácsot, szerintem 38 évesen lehet még keresni valóm a 2020-as tokiói ötkarikás versenyeken. A szervezetem fog jelzést adni arról, hogy meddig mehetek el” – nyilatkozta London olimpiai bajnok kalapácsvetője.
Pars Krisztián a Telekom Sporthír Szolgálatánk adott interjújában azt mondta, az idei pekingi győzelemnél is fontosabb számára, hogy jövőre Rióban sikerüljön megvédenie az olimpiai bajnoki címét. „Évekig bajlódtam a derekammal, a térdemmel, aztán már a vállammal is, de mostanra minden bajomat orvosolták. Amióta a vállam úgy engedelmeskedik, ahogy fiatalabb koromban, nem kell visszafognom magamat és súlyos sérüléstől tartanom" - foglmazott a szombathelyi dobó, aki jövő héten ünnepli 33. születésnapját.
A londoni aranyérmes tavaly annak örülhetett a legjobban, hogy a zürichi Európa bajnokságon minden vetélytársát sikerült maga mögé utasítania, legnagyobb riválisa, a nála hét évvel fiatalabb világbajnoki címvédő lengyel Pawel Fajdek pedig annak, hogy a Varsóban bemutatott 83.48 méteres tekintélyt parancsoló dobásával ő került a 2014-es világranglista első helyére.
„Tavaly 82.69-cel én is megjavítottam az egyéni csúcsomat, és a rekord megdöntéséhez engem is a hazai pálya, a Gyulai emlékverseny székesfehérvári közönsége segített hozzá. Nem mellékes, hogy amíg én jóval az Eb előtt dobtam „lélekerősítően” nagyot, Fajdekből egy héttel a kontinensbajnokság után robbant ki a Zürichre tervezett nagy dobás. Az időzítés tehát nekem sikerült jobban.”
Az idei világbajnokságnak Peking ad otthont, ahol minden valószínűség szerint az első helyért folyó versengés - nem először és aligha utoljára - ismét Pars és Fajdek magyar-lengyel páros versenyére szűkülhet le.
„Két világbajnoki ezüst után már éppen itt az ideje, hogy megszerezzem az első aranyamat. A győzelem vágya a legerősebb motiváció a számomra, de akkor sem fogok kétségbe esni, ha kimagaslóan jó eredménnyel nagy küzdelemben a második vagy a harmadik helyen végzek. Lelkesít, és az eddiginél is keményebb munkára ösztönöz az célkitűzés is, hogy sikerüljön visszavágnom Fajdeknek a két évvel ezelőtti moszkvai világbajnokságért. A szokásosnál egy kicsit könnyebb a dolgom, mert olimpiai bajnokként zöld kártyát kaptam a nemzetközi szövetségtől. Olyankor viszont elkomorodok és néha fel is megy a pumpa bennem, ha arra gondolok, hogy ugyanabban a stadionban, a nevezetes Madárfészekben kell újra a dobókörbe állnom, ahol 2008-ban az olimpiai döntőt vívtuk meg. Próbáltam túltenni magamat azon, de teljesen mind a mai napig nem sikerült, hogy két, előttem végző fehérorosz is doppingvétséget követett el, de aztán a felfogadott ügyvédek addig-addig keresték a fogást, amíg a pekingi doppinglabor működését kivesézve eljárási hibára nem találtak. Így aztán az ezüst- és bronzérem is a rajtakapott ellenfeleknél maradt.”
Pars Krisztián a közelmúltban Dél-Afrikában edzőtáborozott, a jövő szombaton a budapesti téli bajnokságon állhat dobókörbe.
(Telekom Sporthír Szolgálat/Szalay Péter-MOB, fotó: MOB/Kovács Anikó)