Már csak az országos döntők vannak hátra a Telekom Labdarúgó Diákolimpia rendezvénysorozatából, de 140 fiú és leánycsapat még mindig versenyben van abból a mintegy háromezer iskolai „válogatottból”, amelyek a körzeti selejtezőkön igyekeztek az első akadályt sikerrel venni.
A rajtnál a negyvenezernél is több 6-18 éves ifjú focibarátot számláló, magyar mérce szerint tehát gigantikus méretű mezőny tagjai közül a május 22 és június 19 között négy színhelyen (Fonyódliget, Pécs, Gyula és Miskolc) megrendezésre kerülő döntők előtt hozzávetőlegesen 1500-an álmodozhatnak arról, hogy a korcsoportjukban diákolimpiai bajnokok lesznek., vagy legalább érmesek…
„ A körzeti selejtezők már zajlottak, amikor névadó főtámogatóként – mondhatni menet közben - elköteleztük magunkat a Magyar Diáksport Szövetséggel, és elhatároztuk, hogy közös erővel rangosabbá, érdekesebbé és vonzóbbá tesszük ezt a komoly értéket képviselő országos rendezvénysorozat. A szervezés és a rendezés gépezete eddig is működött, de nem mindig és mindenhol úgy, ahogy azt a diáksportolók, a felkészítő tanáraik, nem utolsó sorban pedig a résztvevő gyerekek szülei elvárták volna egy évről-évre megrendezésre kerülő „olimpiától”. Ideje volt hát kiállni a focista fiúk és a lányok, a pedagógusaik és a szurkolóik elé egy olyan megújult eseménnyel, amelyik már méltóbb az elnevezéséhez, amelynek nem csak a korrekt lebonyolítása, hanem a látványa és a hangulata, így a szórakoztató kiegészítő programjai is megfelelnek a várakozásnak”- hangsúlyozta Rózsa Iván (a képen), a névadó főtámogató Telekom kommunikációs igazgatója.
Rózsa Iván úgy gondolja, hogy a megújult Magyar Diáksport Szövetségnek a jelentősen megnövekedett állami támogatáson kívül szüksége volt egy olyan, a fiatalság, a sport és az egészséges életmód iránt elkötelezett támogatóra, amelyik az önmagában is értékes diákolimpiákon hozzáadott értéket képviselő ötleteket képes látványosan megvalósítani. Véleménye szerint ennek a mércének a tanulóévnek számító 2013-ban is képes volt megfelelni a Telekom, de néhány hónap leforgása alatt a lehetőségeket még távolról sem sikerülhetett teljesen kihasználnia.
„A mostani tapasztalatok alapos elemzése és a hosszú távú együttműködés keretei biztosíthatják a diáksportot irányító és szervező szövetség számára, és a mi számunkra is, hogy a Telekom Labdarúgó Diákolimpia kiemelkedhessen a fiatalok számára meghirdetett sportesemények sokaságából. Nem elég az, hogy a meccsek színhelyén minden a Telekom magenta színeiben „ússzon”, kezdve a sarokzászlótól, a kispadon keresztül egészen a versenyközpont sátráig. Nem e helyett, hanem emellett arra is törekednünk kell, hogy a selejtezőktől a megyei döntőkön keresztül egészen az országos focicsatákig nagyobb létszámú érdekélődő gyűljön össze. Így lehet igazán értelme és nagyobb hozadéka annak, hogy a focistáknak és a közönségnek nem csak játékokkal, vetélkedőkkel és műsorral kedveskedünk, hanem ezt az alkalmat is megragadva ízelítőt adhatunk az informatikai és a telekommunikációs tudásunk javából, miközben a számukra a mindennapjaikat nem kis mértékben megkönnyítő új lehetőségeket tárhatunk fel. És ha már itt tartunk, külön is említést tennék arról, hogy a diákolimpiák történetében először az origo lepte meg az érdeklődőket a megyei döntők élő, azaz „mozgóképes” közvetítésével, amelynek köszönhetően a labdarúgás kedvelői, köztük a focizó fiúknak és lányuknak, vagy éppen az unokájuknak a távolból drukkoló szülők, illetve nagyszülők ezen az oldalon könnyedén rátalálhattak a kis kedvenceikre!”
A Telekom – a sport és ezen belül a labdarúgás értékeit nagyra tartó – kommunikációs igazgatója szerint szeptemberben, amikor az idei év tapasztalatait összegezve hozzálátnak a 2014-es forgatókönyv kialakításához, megoldást kell találni a játékosok utaztatásának megkönnyítésével kapcsolatban is.
„Nem véletlen, hogy az elmúlt héten a budapesti döntőn rengeteg gyerek és szülő gyűlt össze, mert a népligeti színhely megközelítése nem okozhatott gondot a sportolóknak és a közönségnek sem. Ugyanezt már nem lehet elmondani egy-egy megyei döntőről, ahová több csapat is 60-100 kilométeres távolságból érkezett, ráadásul elég sok pénzt erre fordítva. Az utazás költségét nem lehet és nem is szabad az iskolákra hárítani, ahogy a szülőket sem lehet arra kötelezni, hogy fedezzék ezt a kiadást. Ezért gondolom azt, hogy ezzel a problémával is foglalkoznunk kell” – mondta Rózsa Iván.
(Forrás: Telekom Sporthír Szolgálat – Szalay Péter)