Szocsi 2014: Akár mi is A döntőbe juthattunk volna…

2014. 02. 13.

Csütörtökön rendezték meg az Iceberg Skating Palace-ban a rövidpályás gyorskorcsolyázók férfi 5000m váltóversenyének elődöntőit.

Az első elődöntőben az amerikai és koreai váltó versengett az elsőségért, de a vége az lett, hogy a koreaiakat kizárták a versenyből és az amerikaiakat bírói döntéssel bejuttatták a fináléba, ahova a hollandok és meglepetésre a kazahok jutottak be mint a futam első két helyezettje.

Igen, a kazahok. Azok, akiket a magyar férfiválogatott a két olimpiai kvalifikációs világkupaversenyen is megelőzött, de a bírói testület a zöld asztalnál a magyarokat sorolta hátrább a kvalifikációs versenyben.

Bizony, most mérgelődhetünk a döntésen, hiszen csapatunk a látottak alapján akár éremért is küzdhetett volna az olimpián.

A másik ágon is meglepetés született, hiszen az orosz és kínai váltó jutott a fináléba, a címvédő kanadaiak és az olaszok meg kellett hogy elégedjenek a B döntős pozícióval.

A szám A és B fináléját február 21-én rendezik.

A nők 500m-es döntőjében érdekesen alakult a sorrend.

Az első rajt hibás volt, s másodikra a dél-koreai Pak Hszung Hi állt az élre, mögötte az olasz Fontana haladt a második pozícióban. A brit Elise Christie megpróbálta őt előzni, de a két élen állót elsodorta (a képen). A negyedik helyen haladó kínai Li Csien-rou pedig köszönte szépen, könnyedén siklott át elsőként a célon, s lett olimpiai bajnok.

A bajba jutott három versenyző közül a koreai és az olasz is felpattant, de előbbi ismét elcsúszott, így az olaszé lett az ezüstérem. A bronzérmet a koreai Pak vehette át.

A versenybíróság a brit Christiet kizárta, így őt a döntő végére sorolták, vagyis a negyedik hely helyett a B döntő végén, a nyolcadik helyen végzett.

A selejtezőkben búcsúzó Keszler Andrea a 28. helyen zárt.

Szocsi 2014

RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA,

Nők
500 méter
Olimpiai-bajnok. Li Csien-rou (Kína) 45.263, 2. Arianna Fontana (Olaszország) 51.250, 3. Pak Szung Hi (Dél-Korea) 54.207, 4. Liu Csiu-hung (Kína), 5. Fan Ko-hszin (Kína), 6. Jorien Ter Mors (Hollandia),...28. Keszler Andrea (Magyarország)

Férfiak:
5000m váltó:
Elődöntők:
1 futam: 1.Hollandia (Daan BREEUWSMA, Niels KERSTHOLT, Sjinkie KNEGT, Freek VAN DER WART) 6:45.385, 2.Kazahsztán (Abzal AZHGALIYEV, Aydar BEKZHANOV, Denis NIKISHA, Nurbergen ZHUMAGAZIYEV) 6:47.152, 3.Korea 6:48.206, 4.Egyesült Államok (Eduardo ALVAREZ, J.R. CELSKI, Chris CREVELING, Jordan MALONE) 6:50.292 - bírói döntéssel A döntősök
2 futam: 1.Oroszország (Victor AN, Semen ELISTRATOV, Vladimir GRIGOREV, Ruslan ZAKHAROV) 6:44.331, 2.Kína (Dequan CHEN, Tianyu HAN, Jingnan SHI, Dajing WU) 6:44.521, 3.Olaszország 6:45.253, 4.Kanada 6:48.186

Az 1-2. helyezettek A, a 3-4. helyezettek B döntősök