Szombaton két arany jutott az EYOF-ra készülő úszóknak

2013. 06. 16.

Szombaton befejeződött Kecskeméten a LXXXV. Nyílt Ifjúsági Úszó Országos Bajnokság, amelyen 46 egyesület 253 versenyzője állt rajtkőre.

Az egyesületek pontversenyében a Kőbánya Sport Club végzett az élen 635 ponttal, a második helyen a Hullám 91 ÚE (310), a harmadik a Százhalombattai VUK SE (211) lett.
Az éremtáblázatot tekintve a szintén a Kőbánya Sport Club végzett az élen 12 arany, 6 ezüst és 7 bronzéremmel. A második a Szegedi Úszó Egylet 6-2-0, a harmadik a Hullám 91 ÚE 5-5-4
Az indulók között volt a négy nap alatt a 14 EYOF-ra nevezett úszó többsége.

A bajnokság záró napján megszerezte harmadik aranyérmét 200m háton Matyasovszky Dalma, sőt a második helyen is EYOF-on induló a kőbányai Ollé Mónika végzett. Dalma mind a három hátúszó távon nem talált legyőzőre a bajnokságon. Ollé a 4x100m-et nyerő Kőbánya SC váltó első tagjaként szintén aranyérmet szerzett. Varga Dominik 100m háton a dobogó második fokára állhatott fel.
Rajtuk kívül Felkai Boglárka 200m vegyesen a 6. , Szucsik Bence 100m gyorson az 5, Valler Bence 200m vegyesen a 6. lett. Török Esztert 100m mellen a döntőben kizárták.

Összességében az idősebb korosztály bajnokságán szerepelt EYOF-ra készülő úszóknak nagyon jó felkészülési verseny volt az ifjúsági korosztály bajnoksága.
A nyári EYOF-ot július 15-19 között rendezik a hollandiai Utrechtban, ahol 14 magyar úszó képviseli színeinket.

Az ifjúsági bajnokság összes eredménye itt megtalálható.