A Csanádi Árpád Olimpiai Baráti Kör Győr Bélával, Budai Tiborral, Molnár Istvánnal és Tóth Attilával együtt meghívást kapott Baktalórántházára, a Vay Ádám Gimnázium, Mezőgazdasági Szakiskola és Kollégium sportcsarnokába egy tamburello-bemutatóra és barátságos mérkőzésekre.
„Vendéglátóink a helyi iskola testnevelői és Pazonyi György testnevelő barátunk volt Ófehértóról. Ők egy ideje ennek a Magyarországon még új sportágnak a helyi meghonosításán, népszerűsítésén fáradoznak. A megjelent fiatalok önfeledt és határozott játékát látva, sikerrel. A kis Csanádis csapatunk is hamar megértette és lelkesen játszotta, vezette a játékot” - tájékoztatott Győr Béla MOA-tanácstag.
A tamburello egy olyan labdajáték, amelyet a csörgődobhoz (más néven tamburinhoz) hasonló alakú és méretű ütővel játszanak, három, illetve gyerekeknél ötfős csapatok. A tamburellóhoz használt labda hasonló méretű, mint a teniszlabda, de más az anyaga, és lényegesen puhább. A játéktér kézilabdapálya méretű, amelyen egyidejűleg két csapat játszik egymás ellen. A játékban a tenisz szabályai szerint kell a labdát az ütővel az ellenfél térfelére átütni. A pályán nincs háló, csak középvonal választja el a két térfelet. A labdát az ütőkkel a tenisz szabályai szerint szabad érinteni: mielőtt lepattanna, vagy miután egyszer földet ért a saját térfélen. Egy játék tizenhárom nyert játszmából áll, 12-12 esetén az eredményt döntetlennek kell tekinteni. A játszmák a teniszben szokásos pontozással, négy adogatásból állnak: az első nyert adogatás 15, a második 30, a harmadik 40 pontot ér, a negyedik 50 pontot. Ha mindkét csapat eléri a 40 pontot, akkor a játszmát a soron következő pont nyertese nyeri. A csapatok három-három játszma után térfelet cserélnek. A pályát határoló vonalak a pálya részét képezik, a középvonal mindkét csapat térfelébe beleszámít. A labdát oldalsó mozdulattal kell megütni, ezért a tenyeres ütések dominálnak, és az ütőt a játékosok áttehetik a másik kezükbe.
A játék pörgős, könnyen értelmezhető és nem igényel komolyabb befektetést. A speciális ütőt és labdát kell beszerezni hozzá, melyben mindenki segítségére van a sportág hazai szövetsége, melynek elérhetősége az interneten megtalálható.
(MOB-MOA/Győr Béla)