Tizedik vb-aranyát is behúzta a norvég legenda , Cologna legyőzte a norvégokat

2013. 02. 24.

Négyes norvég siker született a női sífutók 2x7,5 km-es üldözéses versenyében az olaszországi Val di Fiemmében zajló északisí-világbajnokságon.

A győzelmet a háromszoros olimpiai bajnok Marit Björgen szerezte meg, akinek ez volt pályafutása 10. vb-diadala, a mostani eseményen pedig az egyéni sprintverseny után másodszor állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. Mögötte honfitársai végeztek: Therese Johaug lett a második, Heidi Weng a harmadik, míg Störmer Steira a negyedik.

A svájci Dario Cologna három norvég versenyzőt megelőzve győzött a férfi sífutók 2x15 km-es üldözéses versenyében. A 15 km-en olimpiai bajnok, 26 éves versenyző hatalmas sprintben előzte meg Martin Johnsrud Sundbyt, Sjur Röthét, valamint Petter Northugot, és pályafutása első vb-aranyérmét nyerte.

Eredmények:
Északi sízés, világbajnokság, Val di Fiemme
férfiak
2x15 km-es üldözéses verseny, világbajnok: Dario Cologna (Svájc) 1:13:09.3, 2. Martin Johnsrud Sundby (Norvégia) 1.8 mp hátrány, 3. Sjur Röthe (Norvégia) 2.0 mp h.
nők
2x7,5 km-es üldözéses verseny, vb: Marit Björgen (Norvégia) 39:04.4, 2. Therese Johaug (Norvégia) 3.4 mp hátrány, 3. Heidi Weng (Norvégia) 14.9 mp h.