Tokiói olimpikonokat köszöntött a Kertvárosban a Varjú-kör

Tokiói olimpikonokat köszöntött a Kertvárosban a Varjú-kör

2021. 09. 20.
Megosztás


A Varjú Vilmos Olimpiai Baráti Kör a XVI. kerületi Önkormányzattal közösen szeptember 18-án köszöntötte a Kertváros olimpikonjait. A köszöntés a kerület legnagyobb közösségi ünnepén, a Kertvárosi Vígasságokon történt. A hatból kettő éremmel térhetett haza.

A sportos rendezvény Delhusa Gjon fellépése után és a Budapest Bár koncertje előtt kapott helyet a feszített programban. De nem volt ezzel baj, hisz a házigazda szervezetek előzetes célja is pont az volt, hogy sokan találkozhassanak majd személyesen az olimpikonokkal. Márpedig erre a két zenei eseményre szinte megtelt az Erzsébet-liget, így az olimpikonok köszöntése is kiemelt figyelmet kaphatott.

A Kertváros a korábbi olimpiákon még sosem volt annyira eredményes, mint Tokióban. A 2020-ról 2021-re halasztott ötkarikás rendezvényre hat kerületi sportoló kvalifikálta magát. Közülük azonban csak öten tudtak részt venni a játékokon, mert az akadályfutó Wágner-Gyürkés Viktória (Ikarus BSE) már a japán fővárosban az olimpia előtt néhány nappal rásérült egy korábbi sérülésére, így kénytelen volt visszalépni a versenyektől. Az öt kerületi olimpikon sportoló közül a kerékpáros Valter Attila pedig időtúllépés miatt hivatalosan nem tudta befejezni az országúti kerékpárversenyt (nem hivatalosan azonban befejezte), így ő helyezetlenül zárt az olimpián. A másik négy sportoló viszont kiemelkedően szerepelt. A mátyásföldi Tomori Zsuzsanna a női kézilabda-válogatott tagjaként hetedik helyen végzett Tokióban. A kitűnő átlövő néhány hete a Bajnokok Ligája-győztes norvég Vipers együtteséhez igazolt, így nem tudott személyesen jelen lenni a sportolók köszöntésén, de az édesanyja helyettesítette őt. Ott volt azonban az Erzsébet-ligetben a légpuskások 10 méteres számában ötödik helyezett, illetve két másik számban is a legjobb tíz között végzett sashalmi sportlövő, Péni István, a női vízilabda-válogatottal bronzérmes mátyásföldi center, Gyöngyössy Anikó és a férfi kardcsapattal bronzérmes árpádföldi Decsi Tamás.

A négy sportoló a gratulációk mellett a varjú Vilmos Olimpiai Baráti Kör által alapított civil díjat, a Kerület Büszkesége elismerést is átvehette. Ugyanezt a kitüntetést kapta az a négy edző is, aki szintén részt vett az olimpián. Így szintén Kerület Büszkesége elismerésben részesült a 400 méteres olimpikon gátfutót, Koroknai Mátét edző ifjabb Tomhauser István, az olimpiai bronzérmes cselgáncsos, Tóth Krisztián felkészítését irányító Pánczél Gábor, a Decsi Tamást edző édesapa, Decsi István, illetve a harmadik olimpiai bajnoki címét nyerő Szilágy Áron mestere, és a bronzérmes férfi kardcsapat vezetőedzője, Decsi András is. Közülük csak Pánczél Gábor nem tudott személyesen részt venni a köszöntésen, őt ezúttal a fia, a 11 esztendős Pánczél Csanád, korosztályos magyar bajnok cselgáncsos képviselte.

A Kerület Büszkesége díj most debütált először, de az alapítók bíznak benne, hogy hamar bekerül a köztudatba. A Varjú Vilmos Olimpiai Baráti Kör a jövőben ugyanis minden esztendőben ezzel a civil elismeréssel kívánja majd jutalmazni a legeredményesebb kertvárosi edzőt és versenyzőt.

(MOA/Riersch Tamás; fotó: MOB/Szalmás Péter, archív)