Tokiótól Tokióig a Csanádiban

Tokiótól Tokióig a Csanádiban

2019. 06. 02.
Megosztás


A Csanádi Árpád Sportiskola, Általános Iskola és Gimnázium hagyományosan május végén tartja év végi díjkiosztó ünnepségét. Az esemény mindig több szokott lenni egy átlagos iskolai ünnepségnél, lévén az olimpiai bajnokok, élsportolók a mai napig kiemelt figyelemben részesítik a hazai oktatás első olimpiai iskoláját.

Így volt ez az idei esztendőben is, mely ünnepséget már a közelgő olimpia jegyben rendeztek meg. A Tokiótól Tokióig címet kapott rendezvényt számos volt olimpikon és bajnok megtisztelte személes jelenlétével. Az 1964-es olimpia résztvevői közül többek között az egyaránt aranyérmes Hammerl László, Rejtő Ildikó, Dömölky Lídia, dr. Bodnár András, Szentmihályi Antal és Gelei József, illetve az ötödik helyezett hosszútávfutó, Sütő József is jelen volt az ünnepségen, míg a zuglói iskola azzal is büszkélkedhetett, hogy az eddig már olimpiai kvótát nyert hat sportoló közül az egyik, Érdi Mária vitorlás is az Őrnagy utcában érettségizett. A tantestület természetesen őt is meghívta az ünnepségre. Mint, ahogyan az iskola két legfrissebb büszkeségét, a magyar sport történetének első téli olimpiai aranyérmét nyerő Liu Shaolin Sándort és Liu Shaoangot is visszahívták egykori iskolájukba.

De olimpiai bajnokból amúgy sem volt hiány, hisz Faragó Tamás, Gedó György és Martinek János is ott volt a nézők között. Ez utóbbi sportoló nemcsak az olimpiai bajnokokat, hanem alelnöki minőségben a Magyar Olimpiai Akadémiát is képviselte, és Győr Béla főtitkárral valamint Hencsei Pál elnökségi taggal, a Csanádi Árpád Olimpiai Baráti Kör elnökével valamennyi emlékhelyet megkoszorúzta az iskolában.

A Csanádi-nap hagyományai szerint ugyanis a résztvevők megkoszorúzták Csanádi Árpád, Schlegel Oszkár és Deák Ferenc emléktábláját, illetve szintén hagyományosan idén is felavattak egy olimpiai bajnokról elnevezett tantermet. Az idei névadó a magyar sport történetének ötvenedik olimpiai aranyérmét szerző és éppen ötven éve elhunyt birkózó, Szilvásy Miklós volt.

Az ünnepségen az iskola növendékei is bemutatkoztak – köztük néhányan már komoly sikereket tudhatnak magukénak a sportágukban – majd pedig a díjak kiosztására is sor került. Az intézmény legrangosabb elismerését, a Csanádi-díjat a 12. évfolyamos sportlövő, Tamási Péter kapta, a másodikként rangsorolt elismerést, az Elek Ilona-díjat a 10. évfolyamos Polgár Csillag Virág taekwondós és a Schlegel Oszkár-díjat a 12. évfolyamos Takács István birkózó vehette át, emellett gazdára talált a Csanádi-plakett, valamint a sportági elismerések, a Deák Ferencről (labdarúgás)-, a Fábián Dezsőről (vízilabda)-, a Kozma Istvánról (birkózás)-, a Zsivótzky Gyuláról (atlétika)- és a Harangi Imréről (küzdősportok) elnevezett díj is. Az intézmény a jövő évi Csanádi-napot szintén a tokiói olimpia jegyében rendezi majd, mely eseményre szeretnének minél több csanádis olimpikont meghívni.

(MOA/Riersch Tamás)