Beszámolók, munkaterv, jelképhasználat és kiadványok - ezek a témák szerepeltek a hazai olimpiai körök tavaszi értekezletén. A megbeszélést dr. Printz János MOA-tanácstag vezetésével a MOB székházában rendezték március 26-án.
"A Magyar Olimpiai Akadémia tevékenységének bázisát az olimpiai körök, klubok, egyesületek alkotják, amelyek az ország különböző pontjain működő 22 szervezett csapatból állnak és összesen 767 tagot számlálnak" - tájékoztatta a mob.hu-t a Magyar Olimpiai Akadémia főtitkára, dr. Jakabházyné Mező Mária.
A köszöntő után Siklós Erik, a MOB marketing és kommunikációs igazgatója az olimpiai szimbólumok (ötkarika, fáklya, MOB-logó) hivatalos használatáról és azok engedélyeztetéséről adott tájékoztatást.
A MOA 2015. évi programját a MOA főtitkára ismertette, kiemelve a május 9-én, Békéscsabán rendezendő sporttörténeti konferenciát és az októberben Hajdúnánáson sorra kerülő 65. Olimpiai Vándorgyűlést.
A körök tájékoztatóját a gyöngyösi programokról Balázs Ernő elnök kezdte. Horváth Vilmos a szombathelyiek Halmay kupájának helyszínénkereséséről, a MOA 2016. évi Vándorgyűlésének Szombathelyen való rendezéséről szólt, majd bemutatta a 2014-es MOA Évkönyvet, amelyet dr. Hencsei Pállal szerkesztettek.
Ezután bemutatkozott dr. Ágh Pál a keszthelyi Csik Ferenc kör új elnöke, aki a városi rendezvényeket vázolta. Gazdag József elnök bejelentette, hogy Tiszavasváron 2015. január 9-én 21 fővel alakult az olimpiai kör. Szabó János vezetőségi tag a nógrádiak kiállításairól és azok médiamegjelenéséről szólt. Lázár Rita, az Egri Sportmúzeum igazgatója elmondta, a korábbi hagyományok ápolásán dolgozik. Szabó János, a kunszentmártoni kör elnöke a névadó Binder Ottó lovas olimpikon életéről sporttörténeti füzetet szerkesztett.
Dr. Printz János örömmel jelezte, hogy a kör kezdeményezésére a kisbéri Sportcsarnok Zsivótzky Gyula nevét vette fel. Csiszár Antal, a nyíradonyi Harangi Imre Ifjúsági Kör vezetője szomorúan jelezte, hogy Hajdúnánáson kivágták azt a tölgyfát, amelyet Harangi Imre ültetett. Magyar László bejelentette, hogy a ceglédiek civilszervezetként működnek és egyesületté szeretnének alakulni. Kürti Béla, a helyi Sportmúzeum alapítója ez évben ünnepli 100. születésnapját. Dr. Bodóczky László Kecskemétről a közelmúltban elhunyt Törös Olgáról szólt, majd az iskolákban tartott sporttörténeti előadásokat és a Grosán Pál által szerkesztett sporttörténeti füzetek 3. számának megjelenéséről tájékoztatott. Hegyi Lászlótól megtudtuk, hogy a borsodi sporttörténeti füzeteket továbbra is szerkesztik, új füzetet jelentettek meg „Aranycsapat” címmel.
Borovitz Tamás a XVI. kerületi önkormányzat támogatásával havonta olimpikonokkal szervez találkozót és kiállításokat. Varjú Vilmos családjának támogatásával vándorserleget alapítanak a szellemi diákolimpián legeredményesebben szereplő iskola számára. Poór Gyula a várpalotaiak elnöke tíz éven keresztül irányította az egyesület munkáját. Eredményes munkásságáért díszpolgári címet kapott. Dr. Hencsei Pál a „csanádisok” rendszeres összejöveteléről és az 50 éves Zuglói Hajós Iskolának nyújtott segítségről szólt.
Az olimpiai körök közül többen jelentetnek meg kiadványokat: a csanádisok Ötkarika, a Varjú Vilmos nevét viselők Klub-Tükör-Kép, a halmaysok Fáklya címmel. A tíz éves várpalotai kör a kerek évforduló alkalmából készített nyomtatott bemutatkozó-összefoglaló füzetet.
(MOA-MOB)