A fiatal sportolók kiválasztására, felkészítésére és versenyeztetésére dolgozott ki szakmai koncepciót, illetve oktatóanyagokat, ezen kívül kétéves akkreditált edzőképzést indít a kézilabda és a vízilabda szövetség.
Mindez az Országgyűlés sport- és turizmus bizottságának a Tatai Edzőtáborban tartott kihelyezett ülésén hangzott el. Juhász István (a képen) , a Magyar Kézilabda Szövetség szakmai igazgatója ismertette: a szövetség szakedzői minősítést adó, kétéves önálló képzésén 2014-ben már ötvenen fejezik be tanulmányaikat, illetve 21 nemzetközi licences edzőt képeztek, akik a válogatottak mellett dolgozhatnak. Az MKSZ felfigyelt arra, hogy csökkent az általános iskolából érkezők száma, ezért szeptembertől ötven testnevelés tanárral szerződést kötöttek a sportág népszerűsítésére.
Az ülésen részt vevő Simicskó István (balra a képen) sportért felelős államtitkár jelentős fejleménynek nevezte, hogy kézilabdázásban elindult az akadémiai rendszer kiépítése, az intézmény szeptemberben Balatonbogláron kezdi meg működését, illetve az olimpia után mindkét sportágban szélesedett az utánpótlás bázis.
Kemény Dénes, a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke elmondta, a sportág sikereinek is köszönhetően 12 év alatt négyszeresére nőtt az utánpótlás-korú versenyzők száma, de a mennyiségi ugrás a minőség rovására ment. Ezért hetven oldalas szakmai ajánlást dolgoztak ki, melyben leírják: korosztályonként és posztonként mit kell tudni egy vízilabdázónak. A kézikönyvet nyár végére videóanyaggal is kiegészítik.
Hozzátette, az utánpótlás-nevelésben régióválogatottakat is kialakítanak annak érdekében, hogy kisebb vízilabdás hagyományokkal rendelkező helyszínről érkezőknek is legyen esélyük a felfedezésre. Kemény Dénes szólt arról is, hogy szeptemberben kétéves, önálló edzőképzést indítanak.
(Forrás: mti)