A vízilabda Európa-bajnokság befejeztével Belgrádban tartották a férfi és női olimpiai selejtezőcsoportok beosztását. Benedek Tibor szövetségi kapitány bronzérmes együttese az Eb-8. oroszok mellett Kanadával, Franciaországgal, Romániával és Szlovákiával került azonos csoportba az olaszországi Triesztben április 3. és 10. között sorra kerülő tornán, amelyen a négy legjobb nemzeti együttes jut riói kvótához.
Befejeződött a férfi vízilabda Európa-bajnokság Belgrádban. A magyar válogatott bronzérmes lett, az olimpiai kvóta azonban egyelőre elmaradt. Benedek Tibor szövetségi kapitány optimista: a riói indulási jogot a magyarok az áprilisi, trieszti tornán szerezhetik meg.
A belgrádi vízilabda Európa-bajnokságon a női és a férfi-válogatottat is meglátogatta Szabó Bence MOB-főtitkár és Fábián László sportigazgató, a riói Magyar Csapat héten megválasztott vezetője. A magyar sportvezetők munkaebéden is részt vettek, tárgyaltak a Szerb Olimpiai Bizottság főtitkárával, Djorde Visackival.
Rekordot jelentő résztvevővel, több mint 70 intézmény, 150-nél is több intézményvezetőjével, testnevelőjével és sportszakemberével rendezett a sportspecifikus tantárgyak tükrében országos sportiskolai konferenciát a Csanádi Árpád Általános Iskola, Sportiskola és Középiskola, a Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium, a Sportiskolák Országos Szövetsége és a Magyar Olimpiai Bizottság.
Magabiztosan és motiváltan, a legnagyobb ellenfeleket szemmel tartva, a formaidőzítésre pedig a tavalyinál nagyobb súlyt helyezve készül az olimpiai bajnoki címének megvédésére Gyurta Dániel, aki négy éve Londonban nem csak nyert, hanem 2:07.28 perces fantasztikus idővel még világcsúcsot is javított. Mindebből három dolog azonnal kiolvasható. Először is az, hogy a tavalyi világbajnoki harmadik helyezése, a 2009 óta tartó győzelmi sorozatának megszakadása nem hozta zavarba, másodszor meg az, hogy tapasztalt – májusban 27 esztendős – versenyzőként is szükségesnek tartja a riválisok taktikázásának és újításainak feltérképezését, mert, hogy abból is tanulni lehet. Talán ennél is fontosabb, hogy az „élesítésre”, az ideális forma kialakítására idén több időt és energiát fog fordítani. Ennek az elképzelésnek a „mellékterméke” az is lehet, hogy a nyári játékok előtt nem tér vissza olimpiai győzelmének színhelyére, így a májusi londoni Európa-bajnokságot nélküle fogják megrendezni. Erre azért januárban még nem lehet mérget venni…
A magyar férfi kézilabda-válogatott az olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság középdöntőjének 1. fordulójában 29-19-es vereséget szenvedett a német válogatottól.
Amiért kiutaztak a magyar női vízilabdázók Belgrádba az Európa-bajnokságra, azt véghez is vitték. A torna utolsó találkozóján a Biró Attila írányította válogatott 9-7-re verte a torna nagy esélyesét, a holland válogatottat. Ezzel nemcsak az Európa-bajnoki címet szerezték meg a magyar lányok, hanem Európa jogán kijutottak a riói olimpiára. Lesz magyar csapatsport Rióban! Egy sportággal és 13 fővel, 76-ra nőtt a magyar riói kvótások/szintet teljesítők száma.
Sporttörténelmet írt Gyarmati Panka azzal, hogy magyarként világkupát nyert havas sportágban. "Panka slopestyle-ban, abban a számban győzött, amiben hajszállal lemaradt a szocsi téli olimpiáról. Ez Pjongcsang előtt igen biztató előjel!" - fogalmazott a mob.hu-nak Pajor Ágnes főtitkár.
A Fővárosi Közgyűlés jövő szerdai ülésén dönthet a 2024-es budapesti olimpiai pályázat alapját képező helyszínkiválasztási javaslatáról.
Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke szerint a magyar sportolók létszáma a riói olimpián megközelítheti a londonit, így a sportszakemberekkel és a kísérőkkel együtt 300 tagja lehet a magyar delegációnak.
Decemberben immár harmadszor – idén másodszor – rendezte meg a Magyar Olimpiai Bizottság a Fiatal Sportvezetők Programját. Ezúttal 13 fiatal élt a lehetőséggel.
btn_tovabbEgyüttműködési megállapodást kötött a Magyar Olimpiai Bizottság a Fiatal Vállakozók Országos Szövetségével (FIVOSZ). Az együttműködés a MOB Kettőskarrier-programjában szereplő azon sportolókat segíti, akik vállalkozást indítanának, cégalapításban gondolkodnak.
btn_tovabbA női kardozók két ezüst-, a férfi tőrözők egy ezüst- és bronzérmet szereztek a világkupaévet nyitó versenyeken. Magyar ezüstök az olaszországi judo European Openen. Babos Tímeáék egészen a döntőig meneteltek a WTA-világbajnokságon. A BMX-es Molnár Noémi legjobb európaiként világbajnoki ötödik. Vas Kata Blanka 11. a terepkerékpáros Eb-n. 10 m légpuskában Pekler Zalán hatodik a vb-n. Második a Pavlova, Sviatchenko páros az oszakai műkorcsolya GP-n. Harmadik helyen zárta a női jégkorong-válogatott a Németország Kupát. A magyar férfi asztalitenisz-válogatott is ott lehet a jövő évi vb-n.
btn_tovabbJótékonysági bállal, neves vendégekkel és előadókkal, koncerttel, TF-emlékérem-átadóval zárta centenáriumi ünnepségsorozatát az idén százéves Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem (TF). A MOB nevében Fábián László főtitkár köszöntötte a felsőoktatási intézményt.
btn_tovabbAz adidas kedden bemutatta a milánó-cortinai téli olimpiai és paralimpiai játékokra készült kollekcióját. A márka 12 olimpiai, illetve paralimpiai csapat számára tervezett egyedi kollekciót – büszkék vagyunk rá, hogy köztük van a magyar is. A Team Hungary-ruhákat elsőként a téli játékokra készülő rövidpályás gyorskorcsolyázók ölthették magukra.
btn_tovabbA világkupa-történetben első magyar férfiúszóként nyerte meg az összetettet Kós Hubert. A tornász Mészáros Krisztofer az utóbbi évek legjobb világbajnoki eredményét érte el férfi egyéni összetettben. A 17 éves Salim Kamilah (-46 kg) a vb-n berobbant a taekwondósok felnőtt mezőnyébe. Drijver Bertold negyedik lett scratch-ben a pályakerékpáros vb-n. Helebrandt Máté teljesítette a jövő évi atlétikai Európa-bajnokság szintidejét a gyaloglók maratoni távján.
btn_tovabbA Safe Harbour Erasmus+ Program második partnertalálkozóját október 21–22-én Bukarestben rendezték az Európai Olimpiai Bizottság EU Office és a Román Olimpiai Bizottság szervezésében.
btn_tovabbGyulay Zsolt MOB-elnök meghívására terepszemlét tartottak a 2028-as Los Angeles-i olimpia helyszínein azon sportágak szövetségeinek vezetői, amelyek versenyeit a leendő olimpiai falutól távol, elsősorban Long Beachen rendeznek majd meg. A maroknyi magyar csapatot elkísérte Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár is, aki Gyulay Zsolthoz hasonlóan nagyon hasznosnak találta a látogatást.
btn_tovabbKaliforniai álmok, avagy az LA10 küldetés címmel portrésorozatot indít az M4 Sport a sportért felelős államtitkárság által meghirdetett LA10 programhoz kapcsolódva a Magyar Olimpiai Bizottság és az államtitkárság támogatásával.
btn_tovabb
A londoni olimpián győztes, világ- és Európa-bajnok tornász, a lólengés mestere; nevét tornaelem őrzi. A hazai szövetség sportigazgatója, a Magyar Olimpiai Bizottság Sportolói Bizottságának tagja.

A Kettőskarrier-program segít a lehető legmagasabb teljesítményt elérni, átesni a holtpontokon, átlendülni a legyőzhetetlennek tűnő akadályokon.