Az Óbuda 12., Vass Dóra a 11. az rg.  klubvilágbajnokságon

Az Óbuda 12., Vass Dóra a 11. az rg. klubvilágbajnokságon

2013. 10. 28.

z erőviszonyoknak megfelelően az orosz Gazprom győzelmével zárult Japánban a ritmikus gimnasztikázók klubvilágbajnokságának számító AEON-kupa.

Az egyéni versenyt minden idők legfiatalabb összetett világbajnoka, az orosz Jana Kudrjavceva nyerte meg, a junioroknál szintén orosz győzelem született, Julija Bravikova révén. A magyar színeket képviselő Óbuda-Kalász RG TC Vass Dóra, Hernesz Bernadett, Szakály Borbála összeállításban a 12. helyen végzett a csapatversenyben.

Az Óbuda versenyzői közül a múlt héten négy egyéni országos bajnoki címet begyűjtő Vass Dórának igen jól ment, a felnőtt mezőnyben a 11. helyen végzett – karikával kiemelkedően teljesített, a 8. legmagasabb pontszámot kapta a verseny első napján. A top 10-be szinte kivétel nélkül sportági világklasszisok fértek be. A másik magyar felnőtt versenyzőt, Hernesz Bernadettet a 33. helyre sorolták eredményei, a junior összetett magyar bajnok Szakály Borbála 11. lett.

Az első nap után a legjobb nyolc csapat kieséses rendszerben folytatta a versenyt, a négy közé az orosz Gazprom, a fehérorosz Dinamo, az ukrán Gyerjugina-iskola, valamint a házigazda AEON jutott be. A döntőt a Gazprom és a Dinamo vívta, az oroszok simán, több mint hat ponttal győztek.

RITMIKUS GIMNASZTIKA AEON-KUPA (KLUB-VB), JAPÁN

Csapat: 1. Gazprom (orosz), 2. Dinamo (fehérorosz), 3. Gyerjugina-iskola (ukrán), ...12. Óbuda-Kalász RG TC (magyar)

Felnőtt egyéni: 1. Kudrjavceva (orosz, Gazprom), 2. Sztanjuta (fehérorosz, Dinamo), 3. Mamun (orosz, Gazprom)

Junior egyéni: 1. Bravikova (orosz, Gazprom), 2. Bazsko (fehérorosz, Dnamo), 3. Romanova (ukrán, Gyerjugina-iskola)