Csütörtökön Böczögő finálézott, Veréb bronzmeccset vesztett Bakuban

2015. 06. 18.

Az Európa Játékok csütörtöki versenynapján birkózásban, műugrásban, ökölvívásban, sportlövészetben és tornában szurkolhattunk a magyarokért. Böczögő Dorina finálézott, Veréb István bronzcsatázott. A sportolói falut Kövér László, az Országgyűlés elnöke is meglátogatta.

A nap nagy kérdése volt, meddig jut a tornászok női egyéni összetett fináléjában Böczögő Dorina, illetve meddig jutnak a szőnyegen szabadfogású birkózóink, illetve hozza-e formáját a sportlövő Sidi Péter.

A tornászok fináléjába 18 ország egy-egy legjobbja kerülhetett be. A békéscsabai olimpikon a négy szeren 53,465 pontot gyűjtött, ami a hetedik helyezést jelentette számára.
"Előre aláírtam volna, ha azt mondják, hogy hetedik leszek összetettben. Utólag persze egy kicsit zavar, hogy behoztak elém egy belga lányt, és így nem lettem pontszerző, de összességében jól sikerült minden. Nagyon jó volt itt versenyezni, a közönség is kiváló volt. Egyáltalán nem izgultam, és az átalakított gerendám is nagyon jól ment, lehet, hogy ennél a gyakinál maradok. Ennek a pontszámnak is nagyon örültem, a másik három szer talán lehetett volna egy picit magasabb. Összességében meg vagyok elégedve, nyolcból nyolc jó gyakorlatot mutattam be Bakuban" - nyilatkozta a tornásznő a hazai szövetség hírlevelében.
A tornászok közül még Makra Noémi lép a szerekhez, a felemáskorlát döntőjében szombaton.

Szabadfogású birkózóink jól kezdtek, négy versenyzőnk közül hárman győzelemmel rajtoltak, Veréb István és Ligeti Dániel a másodikat is megnyerte. A folytatásban azonban alig negyed óra leforgása alatt Veréb és Ligeti is kikapott, Molnár József szintén, majd Gulyás Zsombort is felülmúlták a negyeddöntőben. Veréb és Gulyás került vigaszágra, ott azonban előbbi tudott csak diadalmaskodni, így a Haladás VSE világ- és Európa-bajnoki harmadik helyezettje a bronzéremért léphetett szőnyegre a grúz Szandro Aminasvilivel szemben. A 86 kilós bakui zászlóvivő a játékok előtt érmet remélt, ami azonban nem jött össze. Az első menetben Veréb kétpontos előnyre tett szert, amelyet a második három percben a grúz megfordított, így a magyar fiú ötödik lett. A többi szabadfogású birkózó helyezetlenül zárta a versenyt.

Az Azerbajdzsánban hivatalos látogatáson tartózkodó Kövér László csütörtök délután meglátogatta a magyar csapatot a sportolói faluban. Az Országgyűlés elnökét Fábián László, a magyar csapat vezetője fogadta, és kalauzolta a magyar házban. Kövér László a helyszínen tekintette meg Veréb István birkózó bronzmeccsét.

Sportlövészetben a kisöbű sportpuskások fekvő testhelyzetű csatájában Sidi Péter 615,4 körrel a 11. lett, nem került döntőbe.

Férfi műugrásban Ligárt Ábelnek drukkoltunk, az 1 méteres selejtezőben 368,15 ponttal 20. lett, ezzel nem jutott a tizenkettes fináléba.

Ökölvívásban a +91 kg-os Bernáth István lépett szorítóba. A magyar sportolót mindhárom pontozóbíró jobbnak látott bolgár riválisánál, így a legjobb 16 között folytathatja a küzdelmeket.

A magyar küldöttség éremkollekciója továbbra is hét arany-, egy ezüst- és öt bronzérem. A nemzetek rangsora csütörtök este: 1. Oroszország (20, 7, 9), 2. Azerbajdzsán (11, 4, 11), 3. Magyarország (7, 1, 5).

Pénteken a ritmikus gimnasztikázó Vass Dóra is színre lép...

(MOB/VF, fotó: MOB/Szalmás Péter, MTI)