Férfi NB I: villant az Atom a kaposvári estében

2014. 03. 09.

Győzelemmel kezdte a férfi kosárlabda NB I középszakaszának felsőházi küzdelmeit az Atomerőmű: a paksiak jobb második félidei játékukkal idegenben 84–76-ra legyőzték a Kaposvárt az 1. forduló egyetlen szombati mérkőzésén.

A 35. perc elején még a Kaposvár vezetett 71–69-re, az alapszakaszt megnyerő paksiak az akkor indított 9–0-s offenzívával fordították a maguk javára a mérkőzést.
Az alsóházban a Pécs idegenben, a Jászberény és a Zalaegerszeg hazai pályán győzött. A Pécs és a ZTE mindkét eddigi meccsét megnyerte a középszakaszban, pillanatnyilag a Pécs és a Körmend áll felsőházi rájátszást érő helyen.

Eredmények:
FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ, 1. FORDULÓ
KAPOSVÁRI KK–ATOMERŐMŰ SE 76–84 (18–19, 24–17, 21–25, 13–23), Kaposvár, 1000 néző. V: Vígh, Pálla, Török
KAPOSVÁR: HINNANT 10, Fodor M. 6, Puljko 14/6, Hendlein 16, DAVIS 20. Csere: Horváth M. 1, JANCSIKIN 9/3.
ATOMERŐMŰ: VAUGHN 22/6, McGruder 8, Körtélyesi 5/3, Szabó Zs. 8/6, JONES 16. Csere: TÓTH Á. 8, Baki, Kovács Á. 7/3, Medve 5/3, Eilingsfeld 3, Markovics 2
MESTERMÉRLEG
Fekete Ádám: – Az első fél órában egyenletes volt a teljesítményünk, de nagy hibát követtünk el, amikor 12 pontos előnyünket nem használtuk ki. Az utolsó negyedre elfáradtunk, itt mutatkozott meg, hogy az alapszakasz küzdelmei mennyire ledarálták a csapatunkat. A Paks egységesebb játékosállományával harcolta ki a győzelmet.
Dzunics Braniszlav: – Hullámzó teljesítményt nyújtottak az elején a csapatok. Mi az első félidőben nem találtuk a ritmust, ám a szünet után fokoztuk az iramot, játékunk felgyorsításával több hibára késztettük ellenfelünket. Az ebből adódó lehetőségeket jól kamatoztattuk.

A FELSŐHÁZ ÁLLÁSA: 1. Szolnoki Olaj 1 1 – 90–61 5, 2. Atomerőmű SE 1 1 – 84–76 5, 3. KTE-Duna Aszfalt 1 1 – 74–63 4, 4. Alba Fehérvár 1 – 1 63–74 3, 5. Kaposvári KK 1 – 1 76–84 2, 6. Sopron KC 1 – 1 61–90 2

Női NB I: száz pont közelében és élen a Diósgyőr

A Diósgyőr hazai pályán kiütötte a ZTE-t (95–51), és a szintén a saját közönsége előtt játszó Győr is magabiztosan győzte le a Ceglédet (79–62) a női kosárlabda NB I középszakaszának szombati játéknapján.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, KÖZÉPSZAKASZ
6. FORDULÓ
ALUINVENT DVTK–ZTE NKK 95–51 (28–13, 16–9, 26–18, 25–11), Miskolc, 1000 néző. V: Frányó, Gál J., Fodor A.
DVTK: Bukovszki 7/3, Raven 9/3, TOBIN 21, Dubei 9/3, Jansone 7/3. Csere: SVERRISDÓTTIR 15/3, Szabó B., HORVÁTH B. 13/9, Szabó P. 2, Czank 10, Vincze, Bálint R. 2
ZTE: Fuisz 2, VARGA ZS. 19, Czukor 2, Mányoky 8/6, Ivanovic 11/9. Csere: Török Sz. 5/3, Vágvölgyi, Horváth Zs. 2, Fritz 2.
Kipontozódott: Czukor (35. p.), Mányoki (35. p.)
Maikel López: – Nagy volt a különbség a két csapat között. Minden fizikai és taktikai elemet viszontláttam abból, amit gyakoroltunk az edzéseken. A látszat ellenére a ZTE odatette magát, keményen küzdött.
Gáll Tamás: – Osztálykülönbség volt a két csapat között. Megszerveztették velünk a nőnapot a diósgyőriek. Mi öreglányok voltunk, így szétziláltak bennünket a hazaiak.

1. FORDULÓ
HAT-AGRO UNI GYŐR–CEGLÉDI EKK 79–62 (29–16, 19–10, 13–13, 18–23), Győr, 100 néző. V: Németh Cs., Horváth A., Szalai
GYŐR: Gambiraza 10/6, Koch 5/3, Laklóth 9, TINKLE 20/12, DIAMANT 13/3. Csere: Semsei 8/3, Mansaré M. 4, Pénzes 2, Fejes R., Ivanovics 8/6, Lengyel.
CEGLÉD: HADZSOVICS 19, Orbán 15/3, Filipowicz D., VILIPICS 16, Jerkovics 2. Csere: Szabó II D. 8, Sándor, Kobolák 2.
Kipontozódott: Gambiraza (37. p.), Semsei (38. p.)
Bencze Tamás: – Ez a mérkőzés is igazolta, mennyit kell még tanulnunk. A megroppant ellenfelet koncentráltabb játékkal még jobban meg kellett volna vernünk.
Áron Balázsné: – Első félidei rossz védekezésünk következtében végig futhattunk az eredmény után. A szünet utáni zónavédekezésünknek köszönhetően időnként jól játszottunk, de a győriek összességében többet nyújtottak.

AZ ÁLLÁS: 1. DVTK 11/3 25, 2. UNIQA Euroleasing Sopron 10/3 23, 3. UNI Gyõr 10/3 23, 4. PEAC-Pécs NKK 9/4 22, 5. PINKK Pécsi 424 9/4 22, 6. Atomerőmű KSC Szekszárd 6/8 20, 7. ZTE NKK 5/8 18, 8. MTK-Budapest 3/10 16, 9. MKB Euroleasing Vasas 2/11 13, 10. Ceglédi EKK 1/12 13