Hazai vereséggel zárta az Euroliga-alapszakaszt a Győr

2013. 02. 01.

A már rájátszásba jutott Győr hazai pályán hatpontos vereséget szenvedett a Bourges-tól a női kosárlabda Euroliga alapszakaszának 12., utolsó fordulójában.

A 11 forduló után 5 győzelemnél és 6 vereségnél tartó győriek - akiktől a közelmúltban távozott a lett Ieva Kublina, az amerikai Chay Shegog és a csapatkapitány Nagy-Bujdosó Nóra is - csaknem végig vezettek az első negyedben a 7/3-as mérleggel büszkélkedő Bourges-zsal szemben. Az ausztrál Natalie Hurst vezette magyar bajnoknak a következő tíz perc nem sikerült túl jól, sok hazai helyzet kimaradt, így a nagyszünetre négy pont volt a jobban lepattanózó, háromszoros Euroliga-bajnok előnye (27-31).

Füzy Ákos együttese a folytatásban is nagy erőbedobásra késztette a magassági fölényben lévő riválisát, ugyanis a 23. percre hiába húzott el kilenc ponttal (27-36), a házigazdák Raksányi Krisztina - a mezőny legjobbja - és Simon Zsófia révén négy perc alatt fordítottak. A zárónegyed végül 48-47-es francia vezetésről indult. A utolsó szakaszt eleinte kevés kosár és hatalmas küzdelem jellemezte, 53-53-nál azonban megtorpantak a Rába-partiak, a tavaly olimpiai ezüstérmes Celine Dumarc és Emmeline Ndongue találataival ismét a vendégeknél volt az előny. A hajrát is ők bírták jobban, így a győriek negatív mérleggel (5/7) zárták az alapszakaszt.

A csoport végső sorrendje jövő héten alakul ki, mivel a többi csapat akkor játssza utolsó meccsét, a Győr pedig szabadnapos lesz. A rájátszás február 19-én rajtol, a Győr biztosan ott lesz a legjobb 16-ban, a Sopron továbbjutása jövő héten dől el.

Füzy Ákos, a Győr vezetőedzője:
"A Bourges 42-28-ra nyerte a lepattanócsatát, szívszaggató érzés látni ezt a győri csapatot. Az ilyen meccs önbizalmat ad, van fantázia az új, alacsonyabb szerkezetben. Ezúttal is méltó helytállásról lehet beszélni, de mentálisan fárad a csapat, ennek ellenére természetesen harcolunk tovább."

Eredmény:
HAT-AGRO UNI Győr - Bourges (francia) 59-65 (17-18, 10-13, 20-17, 12-17), Győr, női Euroliga-mérkőzés, A csoport, 13. forduló, 450 néző. V.: Milojevic (macedón), Juras (szerb), Rohacky (osztrák)
Győr: HURST 11/3, SIMON 15/3, Rasheed 9, Őri 2, Dobos. Cs.: RAKSÁNYI 18, Laklóth 4, Semsei, Nagy D
Bourges: DUMERC 13/3, Leedham 9/3, Kaltsidou 6/3, MIYEM 17/3, NDONGUE 11. Cs.: Skrba 2, Krawczik 3/3, Bernies 2, Diallo 2