Ismét Tiszaújvárosban az utánpótlás-edzők

Ismét Tiszaújvárosban az utánpótlás-edzők

2014. 02. 25.
Megosztás

Az ifjúsági korúak úszó-tréningje, a személyiségfejlesztés és a terhelési vizsgálatok jelentették a fő programpontjait a február 22-23-án, Tiszaújvárosban megtartott edzőképzésnek.

A rendező TVK-Mali Triatlon Klub, és a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) Sport XXI. programja által támogatott Utánpótlás-nevelő és Módszertani Központ - mely egyben a Nemzetközi Triatlon Szövetség (ITU) akkreditált módszertani és edzésközpontja is - meghívását húsz, utánpótlással foglalkozó edző fogadta el.

A Lehmann Tibor - a házigazda egyesület elnöke és vezetőedzője - által levezényelt kétnapos szakmai fórumon Balatonboglárról, Debrecenből, Martfűről, Nyíregyházáról, Salgótarjánból, Siófokról, Szentendréről, Tiszaújvárosból és Vácról érkezett trénerek vettek részt.

Az előadók közül kiemelhetjük Törös Károlyt, aki Dél-Afrikában élt 30 évet, többek között a világbajnok úszó Sarah Poewe edzője volt, de az igazi apropót ebben az esetben az adja, hogy Peking triatlonos olimpiai bajnoka, a német Jan Frodeno nála végezte úszóedzéseit 14-18 éves kora között. Az utóbbi sportolóval napjainkban is tartó jó viszonyukra jellemző, hogy amikor Frodeno, még a kínai ötkarikás játékok előtt ezüstérmes lett a tiszaújvárosi világkupán, sms-ben osztotta meg örömét egykori mesterével, mondván: „képzeld, most álltam fel a vk-dobogóra a Te szülőföldeden!” A jelenleg a magyar utánpótlás úszóválogatott kapitányaként és a MOB sportági utánpótlásvezetőjeként ténykedő kiváló szakember Tiszaújvárosban a 14-18 éves korosztályt érintve tartott előadást az úszóedzésekről, majd másnap gyakorlati foglalkozást tartott az általa kifejlesztett stretching (speciális nyújtás) módszerről.

Dr. Konczos Csaba az utánpótlás-nevelést a személyiségfejlesztés és a nevelés oldaláról vizsgálva közelítette meg "Attitüd, motiváció, értékrend" című előadásában.

Dr. Szakály Zsolt a napjainkban elterjedt, de sokak számára nehezen értelmezhető terheléses vizsgálatok értelmezéséhez, gyakorlati használatához nyújtott a hétköznapokban is használható segítséget.

(Szűcs István - Tiszaújváros)