Miklós Edit lesiklásban osztrák bajnok

Miklós Editet is kitüntették a Magyar Sport Napja alkalmából

2014. 05. 05.
Megosztás

Miklós Edit Csik Ferenc-díjat vehetett át hétfőn a Magyar Sport Napja alkalmából Balog Zoltántól, az emberi erőforrások miniszterétől.

A díjat azzal érdemelte ki az erdélyi sportoló, hogy (2012 után) 2013-ban is ő volt Magyarország legeredményesebb sízője. Legnagyobb bravúrja a szocsi téli olimpiához kötődik, a hetedik helyen végzett lesiklásban.

Mellette Erdei Zsolt világ- és Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes ökölvívó, illetve S. Kovács Ádám, a magyar karate legeredményesebb sportolója kapott Csik Ferenc-díjat.

Bay Béla-díjat vehetett át a Kiemelt Edző Programban is részt vevő Oláh Tamás és Udvarhelyi Gábor, továbbá Kondás Elemér, a Debrecen labdarúgócsapatának vezetőedzője.

Kemény Ferenc-díjban részesült Kalmár Zsuzsanna, Kis Mihály, valamint Orosz Ferenc, de kitüntették Rabi Ferencnét is.

Balog Zoltán a díjátadón elmondta, sikerült elérni, hogy a 2010-es 7-8 százalékhoz képest hazánkban 15 százalékra nőtt a rendszeres testmozgást végzők aránya. Ezzel a számmal az EU-ban a második helyet foglaljuk el.

„Az érmek, rekordok, címek és a dicsőség mámora mögött meg kell látnunk az izzadtságcseppeket, az összeszorított foggal elvégzett gyakorlatokat, az újabb és újabb hosszokat, métereket. Egy szóval látnunk kell az embert is. A fiatalabb generációkban pedig tudatosítani kell azt a szemléletet, mely azt hirdeti: nem baj, ha nem te vagy a legjobb, a lényeg, hogy hozd ki magadból a legtöbbet” – mondta a tárcavezető.

Hozzátette: fontos, hogy megbecsüljük a szakemberek, az edzők, a segítők erőfeszítéseit, akik bár nincsenek reflektorfényben, munkájuk fundamentális alkotóeleme a sikernek. Az emberi erőforrások minisztere szerint Magyarországnak a sporteredményeket illetően van mivel dicsekednie. A sikerhez a tehetség nélkülözhetetlen, de az hit és szorgalom nélkül semmit sem ér – tette hozzá.

A Magyar Athletikai Club 1875. május 6-án Budapesten rendezte meg a kontinens első szabadtéri sportversenyét. Ennek tiszteletére 2000-ben döntött úgy az első Orbán-kormány, hogy minden év május 6-a legyen a Magyar Sport Napja, s ekkor ünnepelhessenek együtt a szakma képviselői.

Balog Zoltán Csik Ferenc-díjat adományozott a magyar sport területén elért kiemelkedő eredményeinek elismeréseként

Erdei Zsolt, többszörös Európa-bajnok, világbajnok, olimpiai bronzérmes ökölvívó részére,

Miklós Edit, 2012 és 2013 legeredményesebb magyar sízője, a Szocsi Téli Olimpia 7. helyezettje részére,

S. Kovács Ádám, a magyar karate eddigi legeredményesebb sportolója részére.

Bay Béla-díjat adományozott hosszabb időn át végzett kiemelkedő edzői tevékenysége elismeréseként

Kondás Elemér részére, aki kiváló sportolói pályafutását követően évek óta edzőként is kiemelkedő tevékenységet végez,

Oláh Tamás részére, aki a KSI SE-ben edzőként és szakvezetőként szakértelmével nagymértékben hozzájárult a kajak-kenu szakosztály és a kenu szakág sikereihez,

Udvarhelyi Gábor mesteredző részére, aki kiemelkedő sportszakmai tevékenysége során több klasszis sportolónak (Mincza Ildikó és Kovács Iván) volt nevelőedzője, edzője.

Kemény Ferenc-díjat adományozott a sport területén végzett kiemelkedő oktatói, tudományos tevékenysége elismeréseként

Kalmár Zsuzsanna, a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karának docense részére,

Kis Mihály, az újbudai Grosics Gyula Általános Iskola igazgatója részére,

Orosz Ferenc sportújságíró és sportmenedzser részére.

Eszterházy Miksa-díjat adományozott a sport népszerűsítésében, a lakosság fizikai és erkölcsi állapotának fejlesztése érdekében végzett kiemelkedő tevékenysége elismeréseként

Jakab János, a magyar labdarúgás kiemelkedő sportvezetője és szervezője részére,

Kunszt Gábor részére, akinek elnöki tevékenysége idején vált a Budapesti Honvéd egyesület a legeredményesebb műhellyé,

Löwenstein Pál, többszörös siketlimpiai bajnok részére,

Polyák József, a magyar karate sport alapítója részére,

Kerezsi Endre-díjat adományozott a sport iskolai népszerűsítésében, az ifjúság testedzésének szervezésében, fejlesztésében kifejtett eredményes tevékenysége elismeréseként

Egressy Krisztina, a Bethlen Gábor Általános Iskola és Újreál Gimnázium testnevelő tanára részére,

Ifju György részére, aki a civil lakosság egészséges életmódjának fenntartása és a kulturális értékek széles körben történő megismertetése érdekében évtizedek óta elkötelezett híve a magyarországi természetjárás népszerűsítésének,

Rabi Ferencné, a Csanádi Árpád Általános Iskola igazgatója és pedagógusa részére,

Szabó Imre részére, aki a magyar atlétika terültén végzett kiemelkedő oktató, nevelő munkát.

(MOB/EMMI, fotó: MTI)