Női Eb: a spanyolok meglepték a címvédőt

2013. 06. 16.

A Franciaországban zajló női kosárlabda Európa-bajnokság 1. fordulójában a spanyol válogatott a 30 pontig jutó Alba Torrens vezérletével 77–72-re legyőzte a címvédő Oroszországot.

A találkozón elején fej fej mellett haladtak a felek, a második negyed elején azonban 21–20-as vezetést követően beindult a spanyol henger, és a 15. percre már 33–23-ra vezetett az ibériai együttes.
A harmadik negyed 7. percében Valdemoro duplája után már 18-cal vezettek a spanyolok (54–36), két és fél perccel a vége előtt azonban így is felkapaszkodott a címvédő (68–65), sőt 72–65 után sorozatban szerzett öt ponttal 19 másodperccel a vége előtt már csak kettő volt a felek között (72–70).
Hat másodperccel a vége előtt az oroszok 74–72-re szépítettek, fordítaniuk azonban nem sikerült, a végig nagyszerűen játszó Torrens 2+1-es akciójával végül öt ponttal nyertek a spanyolok (77–72).

A C-csoportban nem borult a papírforma, a két évvel ezelőtti bronzérmes, jelenlegi házigazda Franciaország 40 pont alatt tartotta a letteket.

Könnyed győzelemmel kezdte az Európa-bajnokságot a legutóbbi kontinensviadal ezüstérmese, Törökország, amely Ukrajnát győzte le 78–52-re.