Novgorodi vereséggel kezdte a Fehérvár az Európa Kupát

2013. 10. 16.

A Nyizsnyij Novgorod otthonában elszenvedett vereséggel kezdte meg szereplését az Alba Fehérvár a férfi kosárlabda Európa Kupában.

Juhos Levente szerezte az első fehérvári kosarat, majd Supola Zoli is beköszönt, és védekezésben sem tűnt megilletődöttnek az Alba. Rendre válaszoltak a hazai kosarakra a vendégek, Somogyi lepattanókkal és pontokkal is jelentkezett. Carlos Frade hamar forgatni kezdte az állományt, miközben az 5. percben Kemp büntetőjével sikerült a vezetést is átvenni. Persze látszott az ereje a Novgorodnak, Brezec a palánk alatt igen produktív volt, Panyin ponterős, a társak pedig gyorsan játszottak. 13-11-es Alba-vezetés után 8-0-lal húztak el az oroszok, de Szanati és Kemp kosaraival visszajöttünk. Panyin azonban tarthatatlan volt, triplájával zárult az első negyed. (24-18)

A második rosszul indult, 6 pontot dobott válasz nélkül, és tízzel elhúzott a Nyizsnij Novgorod – ekkor Hobbs triplája, majd büntetői segítettek. Védekezésben is magas szinten játszott a hazai csapat, és néhány ki nem kényszerített hibát is vétett az Alba. Alaposan belőtték a távolságot az oroszok csapat, jól dobtak és a mieink számára szokatlanul szorosan védekeztek. Moore hét ponttal tért vissza a pályára, de jött válasz a triplájára. Somogyi, ahogy várható volt, gyűjtötte a faultokat a szlovén centerrel szemben, szerencsére Brezec büntetői rendre kimaradtak. Kár volt a sok eladott labdáért, ezek nélkül szorosabb lehetett volna a félidei állás. (48-32)

Ramon Moore agilis játékkal kezdte a második félidőt, bátran támadta a gyűrűt, és társult hozzá Maurice Kemp is, nem nőtt a különbség. Sőt, lehetett volna még kisebb is, de maradtak ki tiszta helyzetek, büntetők is. Panyin egy negyed „kihagyás” után ismét jelentkezett, a mieink pedig, bár kezdték volna felvenni az európai ritmust, továbbra is sok hibával tették. Az oroszok pedig triplákkal büntettek, Gubanovéval lett húsz pont az előnyük. A dobóstatisztika romlott fehérvári oldalon, Somogyi viszont jól kamatoztatta magasságát, Hobbs pedig emberről dobott nagy triplát, így a harmadik negyedben nem változott a félidei különbség. (68-52)

Jó hírrel kezdődött a záró szakasz: Panyin kipontozódott egy támadó hibával. Roppant bosszantó volt viszont, hogy míg tiszta ziccer maradt ki nálunk, abból a másik oldalon Brezec betalált, így kényelmes távolságban maradtak a hazaiak. Kemp nagyszerűen termelt, a probléma inkább az volt, hogy ritkán sikerült két támadást egymás után jól befejezni, és az eladott labdákkal is megint a legrosszabbkor segítettük az oroszokat. Hobbs a kígyótérről vágott triplát, amivel már csak 12 volt a paul vezette Nyizsnij Novgorod előnye, utána viszont kimaradtak a felzárkózási lehetőségek. Hat hazai ponttal zárult a meccs, és egy vállalható vereséggel Alba részről – igaz, lehetett volna akár szorosabb is!