Rekordrészvétel az idei balatoni bringatúrán

2013. 05. 01.

Idén több mint 1700-an vettek részt a kerékpárosok szezonnyitó rendezvényén, az ország legnagyobb vezetett kerékpártúrájának számító McDonalds BringaMánia Balatonkörön.

Egyre népszerűbb a Balaton körüli tókerülő bringatúra. A balatonföldvári központtal, tizennegyedik alkalommal megrendezett kerékpártúrán az idén négy távon teljesíthettek a résztvevők.

A nevezők évről-évre növekvő száma az idén háromszázzal felülmúlta a tavalyit.

A résztvevők számára a Köröcske (6 kilométer), a Kiskör (85 kilométer) és a Nagykör (206 kilométer) mellett a Családi kör (25 kilométer) táv is bekerült a kínálatba. A gyakorlottabb bringások általában a 85 kilométeres túrát választották, Tihanyból komppal térve vissza Balatonföldvárra. Aki igazi kihívásra vágyott, hajnalban rajtolt, és a teljes 206 kilométeres partszakaszon megkerülte a Balatont.

Az első három kerékpáros háromnegyed háromkor, bő hét órányi kerekezés után ért célba. Sokan választották az új, 25 kilométeres kört is, amely ideális hétvégi sportprogram családoknak.
A nevezők egyharmada érkezett a fővárosból, a többi az ország legkülönbözőbb vidékeiről. Akadt néhány külföldi versenyző is Szlovákiából és Ausztriából. A legfiatalabb túrázó 2 és fél éves, a legidősebb 67 éves volt. A résztvevők közt kétszer annyi volt a férfi, mint a nő. A legifjabb utas másfél éves volt, akinek szülei négy éve ezen a rendezvényen ismerkedtek meg.

(Forrás: eXtrem.hu)