Szolnoki bravúr a kétszeres BEK-győztes ellen

2012. 10. 03.

A Szolnoki Olaj hazai pályán óriási bravúrt végre hajtva 75-71-re nyert a Cibona Zagreb ellen a férfi kosárlabda Adria Liga második fordulójának szerdai mérkőzésén.

A 14 csapatos Adria Ligában vasárnap 71-56-os szlovéniai vereséggel bemutatkozó Szolnok - amely idehaza kihagyja az NB I alapszakaszát - első hazai mérkőzését játszotta a regionális sorozatban. Az ellenfél a kétszeres BEK-győztes, háromszoros jugoszláv és 17-szeres horvát bajnok Cibona Zagreb volt, melynek becsvágyát növelhette, hogy a nyitókörben otthon kikapott a macedón Szkopjétól.

A magyar bajnok és kupagyőztes kissé elaludt a kezdésnél, így hamar ellépett a horvát csapat. A folytatásban így kapaszkodnia kellett a Szolnoknak, és a negyed végén öt pontra küzdötte fel magát (18-23.)

Pór Péter együttese a folytatásban remekül védekezett, és a negyed közepére a vezetést is átvette. Igaz, csak egy rövid időre, ugyanis a zágrábiak összeszedték magukat és visszaállították az ötpontos különbséget (31-36).

A folytatásban mindkét gárda rendkívül idegesen kosárlabdázott, fej fej mellett haladtak a csapatok, váltott vezetéssel.

A zárófelvonásban a vendégek kezdtek jobban, és négypontos vezetésre tettek szert. A magyar együttes azonban ismét feljött és visszavette az előnyt, olyannyira, hogy a sziporkázó Báder vezetésével kevesebb mint három perccel a vége előtt már hét ponttal vezetett. A horvátok ezt követően egészpályás letámadásba kezdtek és meg is zavarták a magyar bajnokot: 13 másodperccel a vége előtt két ponttal vezetett a magyar együttes, Gay két higgadt büntetője pedig el is döntötte az összecsapást.
Az 1/1-es győzelmi mérlegnél tartó Tisza-partiak vasárnap a bosnyák Siroki Brijeghez látogatnak.