Szudinak nyolc volt

2013. 11. 08.

Az asztaliteniszezők szombathelyi nyílt nemzetközi utánpótlás-bajnokságának második napján az ifjúságiak között a szolnoki Jászkun Volán sportolója, Szudi Ádám a legjobb nyolcig jutott, ahol az első kiemelttől kapott ki. A többiek korábban elbúcsúztak a küzdelmektől.

A nandzsingi ifjúsági olimpiára igyekvő pingpongozók prémium versenyén a fiúk a legjobb 64, a lányok a 32, a párosok a 16 között folytatták.

Először párosainktól kellett búcsút vennünk, mert Sabján Gergely és Szudi Ádám német, Imre Leila és Nagypál Csilla hongkongi ellenfelekkel szemben maradt alul.

A lányoknál az utolsó versenyben maradt Nagypál Csilla a 16 közé jutásért 4-0-ra kikapott a hongkongi Doo-tól, így kiesett.

A fiúknál Szita Márton előbb legyőzte a cseh Maleket, majd többször vezetve kikapott a tajvani Yangtól. Bruckner Mátét a balsorsa a verseny első számú kiemeltjével, a nála két évvel idősebb japán Muramatsuval hozta össze: 0-4-gyel búcsúzott. Azt azonban tudni kell, hogy ellenfele az U18-as világranglistán a harmadik helyen áll, és már a felnőttek között is a Top 100-on belül rangsorolják.

Majoros Bence is búcsúzott, mert ő sem bírt japán ellenfelével: Izumo 4-0-ra nyert. Kiesett Sabján Gergely is: 4-2-re kapott ki a portugál Chentől.

Ecseki Nándor a 64 között 4-1-re legyőzte a spanyol Sanchezt. Következő ellenfele a 16 közé jutásért a thaiföldi Tanviriyavechakul volt, majd jött a német Ort. Innen folytassa a rokonszenves budaörsi asztaliteniszező!

– Fair play-díjat kellene adni a thaiföldinek, mert a döntő szettben 10-10-nél a labda hozzáért a mezéhez, ami szabálytalan, s bár a bírók ezt nem jelezték, ő maga szólt, hogy enyém a pont. Fantasztikus gesztus volt. A német fiú ellen aztán az első szettben 10-9-ről, a másodikban 10-8-ról kaptam ki, és itt elszakadt valami, szétestem. Elment az önbizalmam, fejben már nem voltam ott.

A legjobb magyar, Szudi Ádám előbb a 32 közé jutott, mivel 4-2- re verte a norvég Flaglient. Következő ellenfele a kazah Geraszimenko volt. Ezen a meccsen már többet izgultunk, mint nem, de végül a Jászkun Volán sportolója 4-3 arányban hozta a mérkőzést.

A nyolc közé a francia Gauzy akart akadályként tornyosulni, de sikertelen maradt. Ádám 4-2-re nyert, s noha itt is kellett aggódnunk, végül már előre néztünk, hiszen a négy közé jutásért a Brucknert búcsúztató japán volt a soros ellenfél. Az első szett elment, de a másodikat a magyar fiú nyerte a védekező Muramatsu ellen.

Ádám papája a nézőtérről folyamatosan nyugtatta fiát, akit egyébként „Kicsinek” szólít, ami különös annak fényében, hogy Szudi a mezőny egyik legmagasabb játékosa.

A harmadik szettet 5-re nyerte a japán, pedig voltak benne magyar pillanatok is. Somosi Miklós edző próbálta jó tanácsokkal ellátni Szudit, viszont a negyedik játszmában a japán némileg taktikát váltva gyakrabban támadott, mint korábban. Hozta is azt 11-3-ra, de ehhez kellett, hogy Ádám néha könnyű labdákat rontson.

Az ötödik szettben 0-3-nál Somosi időt kért. Ezután fel is jött a magyar fiú, ám a szett és a meccs is elment.

Ezzel az utolsó versenyben lévő magyar is elbúcsúzott egyéniben.

A mérkőzés után Szudi Ádám így értékelte a döntőt honlapunknak:

– Tudtam, hogy nagyon jó játékos, és kicsit sem hittem benne, hogy nyerhetek. Nem is volt esélyem egy percig sem. Nagyon jól pörget mindkét oldalról, azt pedig, ahogyan véd, tanítani kellene. Elégedett vagyok a teljesítményemmel, nem érzem, hogy ennél több lett volna számomra ebben a versenyben.

Somosi Miklós edző szerint papírforma-eredmény született:

– Arra számítottunk, hogy Ádám jut legtovább, és mögötte éppen abban a sorrendben estek ki a magyarok, ahogy várt: uk. Ha Ádám bejutott volna a négybe, az már meglepetés lett volna.

Végeredményben az ifjúsági leány párost a hongkongi Mak, Soo kettős nyerte, míg a fiúknál a tajvani Liao, Yang duó vehette át az aranyérmet. Leány egyesben a romániai Szőcs Bernadett, fiú egyesben a japán Muramatsu lett a győztes.

Pénteken a serdülő és ifjúsági csapatversenyekkel folytatódik a magyar nemzetközi utánpótlás-bajnokság.

(Forrás: utanpotlassport.hu)