Újra fut Magyarország - az eseményhez olimpikonok is csatlakoznak

Több mint ötezren teljesítették a II. Országfutást

2015. 10. 27.

A II. Országfutáson 5.303 regisztráló 52.304 km-t teljesített. Az eseményhez korábbi élsportolók, olimpiai bajnokok is csatlakoztak. A rendezvény védnöke Monspart Sarolta világbajnok tájfutó, a MOB korábbi alelnöke volt.

Bárki futhatott vagy gyalogolhatott nemre, korra, testsúlyra való tekintet nélkül az ország bármely pontján, hiszen a cél az volt, hogy különösebb anyagi ráfordítás nélkül, mindenki a saját tempójában, a lakóhelyén, vagy ahol éppen tartózkodik, a nap folyamán mozduljon meg.

Sokan voltak, akik hosszú, passzív, fotelben eltöltött időszak után kezdtek edzeni, hogy a vállalt távot sikeresen teljesítsék. Sok helyen közösségek (munka-, lakó-, futótársak, barátok) alkottak csapatokat és futottak együtt. Akik futásra nem voltak felkészültek, ők választhattak gyaloglást, túrázást, így kisgyerekes családok, idősebbek is sokan megmozdultak.

A kezdeményezéshez olyan hírességek is csatlakoztak, mint Lubics Szilvia és Maráz Zsuzsanna ultramaratonista futó, Kovács Katalin olimpiai bajnok kajakos, Kovács Kokó István olimpia bajnok ökölvívó és Csipes Ferenc olimpiai bajnok kajakos.

Az országhatár hossza 2246 km, aminek a jelképes körbefutása volt az elsődleges cél. A második eseményen is több mint kétszer körbe-sportolták a határt a résztvevők.