Tör előre a 7. Spuri Balaton és FélBalaton Szupermaraton

2014. 03. 20.

A szezonnyitó futóverseny kezdetén a rendező Budapest Sportiroda közölte, hogy az eseményen rekord dőlt meg azzal, hogy 1625 nevezés érkezett, 18 országból. A külföldiek közt legtöbb a német (30), de indultak az USA-ból, Ausztráliából, de még Hongkongból is.

Fantasztikus idő fogadta a mezőnyt, a 11 órás rajtnál 15, a célban három órával később 21 fok volt. Az első szakaszon az egyéni verseny tavalyi győztese Steib Péter megszorítás nélkül győzött.

"Váratlan, hogy rosszabb időt futottam mint egy éve, pedig összehasonlíthatatlanul kellemesebb volt az időjárás. Nem tudom, hogy az útvonal csúcsot képes leszek-e megdönteni, de azt viszont biztosan szeretném elérni, hogy harmadszor is győztesnek hirdessenek ki" - mondta Steib, aki az egyetlen atléta, akinek a verseny történetében sikerült előző évi címét megvédenie. A hölgyeknél vezető Tigyiné Görög Veronikának sem volt komoly partnere a Siófok és Fonyód közötti 48,2 km-es távon.

Annál szorosabb volt a befutó a férfi csapatoknál, ahol jóformán kéz a kézben ért célba az első két váltó.

Pénteken Fonyódról Szigligetre tartanak a futók, miközben becsatlakozik a Szupermaraton forgatagába egy Keszthelyről induló félmaratoni mezőnye is.

Férfiak: 1.Steib Péter - 3:13:38, 2.Strosny, Rene (Németország) - 3:28:03, 3.Juhász Péter - 3:43:46
Nők:1.Tigyiné Görög Veronika - 3:56:31, 2.Gyûrûs Nóra - 4:23:15, 3.Enyediné Dobainé Henriett - 4:25:13
Férfi csapatok:1.Duna Aszfalt Tiszakécske - 2:50:46, 2.Sashegyi Gepárdok - 2:50:49, 3.MH BHD Koronaőrök - 3:32:02
Női csapatok:1.HOSOSZ - 3:45:39, 2.HASE Csajok - 4:17:44, 3.Pindúr Pandúrok - 4:20:27

(Forrás: Dobor Dezsö)