Vereséggel kezdte az Eurochallenge Kupa negyeddöntőjét a Szolnok

2014. 03. 11.

A Szolnoki Olaj KK kiélezett csatában négy ponttal kikapott az észt Tartu Rock vendégeként a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa két sikerig tartó negyeddöntőjének keddi nyitányán.

A friss magyar kupagyőztes hétfőn a csapatkapitány Báder Márton nélkül utazott el Észtországba, a center ugyanis pénteken vállsérülést szenvedett, és a klub tájékoztatása szerint a jobb karját fel sem tudja emelni.

Ennek ellenére kiegyenlített játékot hozott az első negyed, amely után egy ponttal vezetett a magyar csapat. A második szakaszban aztán kicsit pontatlanabbá vált a Szolnok, a sok hibát pedig kihasználta a hazai együttes, amely nem csupán fordított, de jelentős, 12 pontos vezetéshez jutott a félidőre.

A folytatásban mindent megpróbáltak Lóránték, de nem tudtak közelebb kerülni riválisukhoz, így az utolsó tíz percnek komoly hátrányban vágtak neki (54-66). A záró szakaszt jól kezdték a szolnokiak, hat pontra megközelítették az észteket. Volt esélyük arra is, hogy még közelebb zárkózzanak, ám egészen a hajráig mindez nem sikerült. A finisben aztán már egypontnyira is feljött a magyar együttes, de a bravúr végül nem sikerült a 22-szeres észt bajnok ellen.

Az egyik fél második sikeréig tartó negyeddöntő második mérkőzését csütörtökön 18 órakor rendezik Szolnokon. A harmadik meccsre, ha szükséges, egy hét múlva kerül sor Észtországban. A negyeddöntő győztese bejut az április 25-27-ei négyes döntőbe.

A Szolnok sorozatban negyedszer szerepel az Eurochallenge Kupában. Legnagyobb sikereként a csapat két éve a Final Fourba jutott, és a debreceni végjátékban végül a negyedik helyet szerezte meg.

FÉRFI KOSÁRLABDA, EUROCHALLENGE
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
TARTU UNIVERSITY ROCK (észt)–SZOLNOKI OLAJ KK 87–83 (22–23, 25–12, 19–19, 21–29), Tartu, 2300 néző. Vezette: Calik (lengyel), Kovacevic (német), Rohacky (osztrák)
TARTU: Peciukevicius 13/3, Kurbas 19/9, Dorbek, Talts 4, Dylis 14/6. Csere: Kriisa 13/9, Simpson 7/3, Toome 5/3, Eichfuss 6, Doronin 6/6
SZOLNOK: Pilcsevics 6/6, Vojvoda 22/18, Holiday 18/9, Milosevics 10/3, Lóránt 23/6. Csere: Ivosev, Simon B. 2, Rakics 2, Keller Á.
Kipontozódott: Talts (37. p), Holiday (40. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Tartu javára

Női Euroliga: Nem volt egy súlycsoportban a Szpartak és a Sopron

Sopron a papírformának megfelelően simán kikapott a négyszeres bajnok Szpartak Moszkva vendégeként a női kosárlabda Euroliga két sikerig tartó nyolcaddöntőjének keddi nyitányán.
A három év után ismét rájátszásba jutó soproniak 5/7-es, az oroszok viszont 9/3-as győzelem/vereség mérleggel zárták a csoportkört.

A meccs esélyese egyértelműen a sorozatban 2007 és 2010 között - egy ízben Rátgéber László irányításával - diadalmaskodó moszkvai együttes volt, amely már az első negyedben igazolta a papírformát, és jelentős, 13 pontos előnyhöz jutott. A folytatásban sem változott a játék képe, a hazaiak tulajdonképpen már a félidőre eldöntötték a találkozó sorsát (48-22).

Shenise Johnson, a női kosárlabda Magyar Kupa győztes csapatának, a Sopronnak a játékosa fogadja a gratulációt a soproni MKB Arénában 2013. március 24-én. A döntőben vívott Uniqua-Euroleasing Sopron - HAT-AGRO UNI Győr mérkőzést a soproniak 77-50-re nyerték meg 2013. március 24-én.

A nagyszünet után tovább nőt a különbség, a harmadik szakaszban a magyar bajnok Sopron mindössze 5 pontra volt képes, így a negyedik felvonást hiába nyerte meg hét ponttal, végül 38-cal kikapott.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc második meccse pénteken lesz Sopronban, a harmadiknak - ha szükséges - jövő szerdán ismét az orosz főváros ad otthont.
Az április 7. és 13. közötti nyolcas döntőben a hét párharc győztese mellett a rendező és címvédő orosz Jekatyerinburg vesz részt.

Női Euroliga, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés (a sorozat honlapja szerint):
Szpartak Moszkva (orosz)-Uniqa Euroleasing Sopron 81-43 (24-11, 24-11, 24-5, 9-16)
A magyar csapat legjobb dobói: Ciglar 15, Krnjic 10

A második meccset Szolnokon rendezik csütörtökön, ha az Olaj egyenlíteni tud, akkor jövő kedden lesz a mindent eldöntő harmadik találkozó.

NŐI EUROLIGA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
SZPARTAK MOSZKVA (orosz)–UNIQA EUROLEASING SOPRON 81–43 (24–11, 24–11, 24–5, 9–16), Moszkva 1100 néző. Vezette: Brziak (szlovák), Kralj (bosnyák), Aunkrogers (lett)
MOSZKVA: Baric 5, Beljakova 16/12, Petrovics 27/9, Tyihonyenko 2, Vieru 18. Csere: Namok, Levcsenko 5/3, Ajdukovics 6, Kiszeljova, Grigorjeva, Gladkova 2.
SOPRON: Ciglar 15, Fegyverneky 1, Faris, Hawkins 8/3, Krnjics 10. Csere: Simon Zs. 2, Tetemondová 5/3, Zsovár 2, Sztankovics, Licskai.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szpartak Moszkva javára
Alekszandr Vaszin: – Fontos volt, hogy ne becsüljük le az ellenfelet. Tiszteljük őket, főleg azért, mert sok szempontból hozzánk hasonlóak. Pénteken várhatóan nehezebb ellenfél lesz a Sopron, és keményebben küzdenek majd egy jobb eredményért. A játékosaimnak kell még egyszer bizonyítaniuk kell, ott a helyük a jekatyerinburgi nyolcas döntőben.
Igor Polenek: – Nagyon rosszul játszottunk, és egyértelmű, hogy mentálisan nem voltunka megfelelő állapotban ehhez a feladathoz. A moszkvaiak remekül játszottak, és teljesen kihasználták a rossz napunkat. Dolgoznunk kell a játékunk néhány elemén ahhoz, hogy egy szinten legyen a két csapat a következő összecsapáson.

NB I: Könnyed győri és pécsi siker

A Győr a Cegléd vendégeként, a PEAC-Pécs hazai pályán, az MTK ellen aratott fölényes győzelmet a női kosárlabda NB I középszakaszának keddi játéknapján.