MA1 3539

A Szent-Györgyi Albert-díj jelöltjei közt a MOB orvosbizottságának elnöke

2025. 02. 11.
Megosztás

A 2017-ben alapított Szent-Györgyi Albert Orvosi Díjat minden évben munkájuk elismeréseként olyan orvosok kapják, akiket a szakmai zsűri és a páciensek is érdemesnek tartanak arra. A jelöltek között van dr. Tállay András sportsebész is, aki 10 olimpián volt tagja vagy vezetője a Magyar Olimpiai Csapatnak.

2017-ben volt 80 éve, hogy Szent-Györgyi Albert kutatásainak elismeréseképp átvehette az orvosi és fiziológiai Nobel-díjat. Az évforduló alkalmából a Goodwill Pharma az Egészségért Közhasznú Alapítvány hagyományteremtő szándékkal létrehozta a Szent-Györgyi Albert Orvosi Díjat, amelyet minden évben munkájuk elismeréseként olyan orvosoknak szeretne adományozni, akiket a szakmai zsűri és a páciensek is érdemesnek tartanak arra.

A díjra olyan szakembereket lehet jelölni, akik cselekedetükkel megmentették betegük életét, vagy a mindennapi orvosi munkájuk során olyan elhivatottsággal praktizálnak, melyben rendkívüli odaadással, tudományos igényességgel és humanitárius szemlélettel segítenek a hozzájuk fordulókon.

A jelöltek között van dr. Tállay András Ph.D legendás ortopéd sebész, a Doktor24 Csoport, a Pasaréti Sportegészségügyi Centrum Kft. egyik vezető orvosa sportorvosa, a Sportkórház korábbi főorvosa, a Magyar Olimpiai Bizottság Orvosi Bizottságának elnöke is. A Magyar Sportorvos Társaság főtitkára, a Magyar Kézilabda Szövetség és a Magyar Atroszkópos Társaság elnökségének tagja összesen 10 olimpián volt a Team Hungary egyik orvosa, az orvoscsapat vezetője.

A Díjátadó Gála várhatóan 2025. április 10-én Budapesten, a Magyar Tudományos Akadémián kerül megrendezésre.

Szavazni 2025. február 10. és március 10. között a következő linkre kattintva lehet: http://szentgyorgyialbertorvosidij.hu/szavazas/

A szavazás állása itt követhető.

20231201 022 fotitkari ertekezlet
MOB-Média/Szalmás Péter

Dr. Tállay András a Semmelweis Egyetem Általános Orvosi Karán 1995-ben diplomázott, majd az Osztrák-Magyar Akció Alapítvány ösztöndíjasaként az Innsbrucki Egyetem Traumatológiai Osztályán, ezt követően a Müncheni Ambuláns Térdsebészeti Központban dolgozott, közben szakmai tanulmányúton vett részt a Bécsi Lorenz Böhler Unfallkrankenhaus-ban. 1998-ban, majd 2007-ben hat, illetve tizenkét hónapos térdsebészeti ösztöndíj-programban vett részt az ARMC Knee Fellowship Programme keretében Melbourne-ben. 2001-ben ortopédiából, 2005-ben sportorvostanból szakvizsgázott, 2004-ben PhD tudományos minősítést szerzett a Semmelweis Egyetem Biomechanika Tanszékén. 1996-ban lett a Sportkórház (Országos Sportegészségügyi Intézet) Sportsebészeti Osztályának munkatársa, később főorvosa. 1997-1999 között az Uzsoki Kórház Ortopéd-Traumatológiai Osztályán baleseti ügyeleti szolgálatot teljesített. Sportorvosként a kilencvenes évek közepétől a női kézilabda-, sí-, snowboard-, rövidpályás gyorskorcsolya- és szörfválogatott orvosa. 2004-ben lett a keretorvosi hálózat vezetője, a MOB vezető orvosa 2001 és 2008 között, majd újra 2017-től. Több olimpián volt a magyar delegáció tagja. Athénban, Pekingben, Salt Lake City-ben, Torinóban, Phjongcshangban, Tokióban, Pekingben és Párizsban az orvoscsapat vezetője – annak tagja Sydney-ben és Szocsiban is –, csakúgy, mint a murciai, párizsi, lignanói, szarajevói és Friuli-Venezia-Giuliai Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF) és a dohai Strand-Világjátékokon. Tokióban egyben a Magyar Olimpiai Csapat vezetőjének helyettese.