Adria Liga: Simán kikapott a Szolnok

2013. 10. 29.

Az Adria Liga 5. fordulójának záró meccsén, hétfőn este a sorozat tavalyi döntősének, az Euroliga szereplő Crvena zvezdának az otthonában lépett pályára a Szolnok.

A papírforma sima hazai sikert jósolt, pláne úgy, hogy a magyar csapat legjobbja, Báder Márton sérülés miatt hiányzott. A gondok csak tovább fokozódtak a találkozó elején, hiszen Keller Ákos alig 20 másodperc alatt összeszedett 2 hibát, így a padra kényszerült. Az első percektől fogva a belgrádiak irányítottak, Warren tartotta a lelket az Olajban. Hiába kért időt Ascserics, az első játékrész utolsó 3-4 percére szétesett a Szolnok, nem ültek a dobások, védekezésben pedig sok könnyű kosarat kaptak a piros-feketék.

Visszaállt Keller, de a 12. percben – 4 és fél percnyi pályán töltött idő után – megkapta negyedik személyhibáját. Az etap derekán, 34-18-nál jött a második szolnoki időkérés. Ezúttal sem sikerült rendezni a sorokat, a szünetre 50-35-ös, magabiztos Crvena zvezda vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Három perc telt el a második félidőből és máris kialakult a közte 20, ami aztán állandósult is. A vendégek a palánk alatt nem tudtak mit kezdeni az ellenféllel, ráadásul Keller is kiszállt, így a szerbek tetszés szerint szerezték a pontjaikat.

74-47-ről indult az utolsó negyed, ekkorra már minden lényeges kérdés eldőlt. A végére még kipontozódott Ivosev, Lóránt és Oliver is, így a magyaroknak nem maradt magasemberük. Nenad Ascserics együttesének nem sikerült a bravúr, a zvezda nagy arányú zakót mért az Olajra.

Adria Liga
Crvena zvezda – Szolnoki Olaj KK 90–64 (25–11, 25–24, 24–12, 16–17), Belgrád, 3000 néző, V.: Hordov Tomislav, Jovanic Bojan, Bjedic Haris
Crvena zvezda:
MITROVIC 11, Blazic 14/3, KATIC 11, Jenkins 8/3, Schilb 8/3. Csere: Cvetkovic 2, Lazic 2, Simonovic 4/3, MARJANOVIC 16, Radenovic 5/3, Ristic 2, Nelson 7/3.
Szolnok:
WARREN 18/3, Vojvoda -, Oliver 4, Keller Á. -, LÓRÁNT 12. Csere: Simon B. 5/3, Horváth Á. 8/6, Markovics -, Rakics 6/3, IVOSEV 11/3, Dumics -.
Kipontozódott: Keller (27. perc), Ivosev (36. perc), Lóránt (38. perc), Oliver (39. perc).

(Forrás: bb1.hu)