Férfi Eurochallenge: a Jászberény harmadik veresége

2013. 11. 27.

Harmadik mérkőzésén a harmadik vereségét szenvedte el a Jászberény a férfi kosárlabda Eurochallenge-sorozatban.

A jászberényiek ezúttal az orosz Jekatyerinburg vendégeként kaptak ki hosszabbításos mérkőzésen három ponttal.

Az első negyedben még csak kereste, a másodikban viszont már meg is találta magát a Jászberény, amely 3500 néző előtt egypontos hátránnyal vágott neki a második félidőnek (35–34). A vendégcsapat lendületben maradt, a harmadik játékrészben 26 pontot szerezve már négypontos előnnyel vágott neki a negyedik felvonásnak. A hazaiak azonban túlórára mentették a találkozót, amelyben aztán győztek.

A magyar csapat és a mezőny legeredményesebb kosarasa a 29 pontot szerző szerb légiós, Rastko Dramicanin volt. A Jászberény a 4. fordulóban (december 3.) a török Bursát fogadja.

FÉRFI KOSÁRLABDA, EUROCHALLENGE, 3. FORDULÓ
F-CSOPORT
URAL JEKATYERINBURG (orosz)–FORTRESS-JÁSZBERÉNY 88–85 (19–11, 16–23, 21–26, 21–17, 11–8) – hosszabbítás után
Jekatyerinburg, 3500 néző. V: Sutulovics (montenegrói), Ponomarenko (ukrán), Szjirjica (fehérorosz)
JEKATYERINBURG: Glazunov 17/9, Nyikolajev 6/3, Harris 16, Flisz 2, McGHEE 18. Cs: Baranov 7/6, Kljucsnyikov 9/9, Korcsagin 5, Artyesin 6, Cseremnyik 2.
JÁSZBERÉNY: Soós G. 9/6, Raivio 16, Markovics 13, DJukiCS 14/3, Dramicsanin 29/6. Cs: Szögi 2, Mladenovics, Horti B. 2, Lázár.
Az állás: 1. Bursa (török) 5 pont (237–218), 2. Krka Novo Mesto (szlovén) 5 (210–197), 3. Jekatyerinburg 5 (237–235) 4. Jászberény 3 (198–232)