Kosárlabda: a szerdai nemzetközi kupaeredmények

2013. 11. 14.

A Fehérvár férfi csapata és a Diósgyőr és a Pécs női gárdája is nyert az Európa Kupában.

Megvan a Fehérvár első győzelme az Európa Kupában

A férfi kosárlabda Európa-kupa F-csoportjában, az 5. fordulóban az Alba Fehérvár a török Ankara ellen szerezte meg első győzelmét Veszprémben.

Az Európa-kupában az első négy meccsen négy vereséget szenvedő Alba Fehérvár ma a török Ankarát fogadta Veszprémben, de ez a találkozó sem indult jól a magyar bajnok számára.
A vendégek a találkozó elején 18 pontos előnyre tettek szert, 28–10-re vezettek. Ezt követően azonban 180 fokos fordulatot vett a találkozó.

A Fehérvár produkált egy 33–11-es szakaszt. Ramone Moore pontjaival előbb még csak zárkózott a fehérvári csapat, majd Tóth Péter betörése, illetve kettő plusz egy pontja után 41–39-re fordított a hazai csapat. Erre azonban az Ankarának is volt válasza, és 46–45-re a nagyszünetben a vendégek vezettek.

A harmadik negyedben többnyire a törökök vezettek. 60–60-nál Moore triplája után döntetlen volt az állás, majd ismét meglépett az Ankara, a vendégek ezt annak is köszönhették, hogy 68–64-es vezetésüknél egy fehérvári labdaszerzésnél faultot fújtak a bírók, a büntetőkből a vendégek szereztek pontokat.

A negyedik negyed elején a Fehérvár produkált egy 8–0-s sorozatot, és 72–70-re fordított. Ebben a játékrészben remekül működött a hazai zónavédekezés, nőtt a fehérvári előny, egy indítás és Moore ziccere után már 79–73-ra vezetett az Alba amire triplából válaszoltak a vendégek, de Moore is beszórt egy triplát, az amerikai játékos remekelt a hajrában.
Ahogy a fehérvári csapat is. Az Alba megtartotta előnyét, 92–84-re nyert, ezzel megvan a magyar együttes első győzelme a sorozatban.

Eredmény, 5. forduló, F csoport:
Alba Fehérvár-Ankara (török) 92-84 (16-28, 29-18, 19-24, 28-14)
a magyar csapat legjobb dobói: Moore 25, Kemp 16, Somogyi 14, Hobbs 13

Női Euroliga: A Sopron kikapott Törökországban, a Győr nagyon szépen helyt állt Kassán

Az Uniqa Euroleasing Sopron 71–64-es vereséget szenvedett a Fenerbahce otthonában a női kosárlabda Euroliga B-csoportjában.

A Sopron az első fordulóban nagy hajrával megverte a Brnót, a múlt héten szabadnapos Fenerbahce vendégeként azonban hamar elszállt az esélye a győzelemre. A török csapat már az első negyedet 24–9-es vezetéssel zárta, majd előnyét később 20 pont fölé is hizlalta.
A záró játékrész a Sopronnak sikerült jobban, így végül is vállalható vereséggel zárta törökországi túráját.
A Fenerbahce legeredményesebb játékosai korábbi magyarországi légiósok voltak, az exgyőri Quanitra Hollingsworth és a Sopronban is megfordult Angel McCoughtry egyaránt 13 pontot szerzett. A Sopron legjobbjának – csakúgy, mint a Brno ellen – Fegyverneky Zsófia bizonyult, aki 18 ponttal, 6 lepattanóval és 4 assziszttal fejezte be a mérkőzést.

B csoport, 2. forduló:
Fenerbahce (török)-Uniqa Euroleasing Sopron 71-64 (24-9 16-17 19-18 12-20)
a magyar csapat legjobb dobói: Fegyverneky 18, Hawkins 17

A B-CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Rivas Ecópolis (spanyol) 2 2 – 52–131 4, 2. Wisla Can-Pack (lengyel) 2 1 1 127–123 3, 3. UNIQA EUROLEASING SOPRON 2 1 1 137–138 3, 4. Fenerbahce (török) 1 1 – 71–64 2, 5. BLMA (francia) 1 1 – 59–57 2, 6. BK IMOS Brno (cseh) 2 – 2 128–140 2, 7. Nagyezsda Orenburg (orosz) 2 – 2 128–149 2

A női kosárlabda Euroliga A-csoportjában HAT-AGRO UNI Győr Kassán 75–64-es vereséget szenvedett.

Közismert, hogy a szeptemberi busztragédia óta a HAT-AGRO UNI Győr csapatánál az elmúlt hetekben nem minden a kosárlabdáról szólt. A Fűzy Ákos edző és Tapodi Péter klubigazgató halálát követelő baleset után múlt héten, az orosz UMC Jekatyerinburg ellen lépett pályára először tétmeccsen a kisalföldi együttes, méghozzá rögtön a legrangosabb sorozatban, az Euroligában.

A múlt heti 101–43-as vereség után szerdán Szlovákiában, Kassán, a Good Angels Kosice vendégeként sem esélyesként lépett pályára a magyar scapat, ennek ellenére az első két negyedben nagyon bátran és fegyelmezetten játszottak Semsei Barbaráék.
Egy negyed után még csak egy ponttal, 18–17-re vezettek a hazaiak, akiknél a magyar válogatott center Krivacsevics Tijana is pályára lépett.
A Győr a folytatásban is jól tartotta magát, elsősorban az izraeli center, Daniella Diamant pontjainak köszönhetően. A nagyszünetben 37–30-ra vezettek a kassaiak.
A harmadik negyedben a hazaiaknál az amerikai Plenette Pierson tarthatatlannak bizonyult, triplát, duplát és büntetőket is értékesített, a meccset 22 ponttal zárta. A Győr elfáradt, az utolsó játékrész előtt pedig már 16 pontos hátrányba került (66–44-nél).
A győriek nagyon szépen helyt álltak, a végén még csökkenteni tudták a különbséget, köszönhetően többek között az amerikai Joslyn Tinkle jó játékának, aki 18 pontjával a győriek legeredményesebb dobója lett. A hazaiaknál Pierson után a második legjobb dobó a 14 pontig jutó Krivacsevics volt.

Női Euroliga, 2. forduló, A csoport
Good Angels Kosice (szlovák)–HAT-AGRO UNI Győr 75–64

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA 1. UMMC Jekatyerinburg (orosz) 2 2 – 158–95 4, 2. Good Angels Kosice (szlovák) 2 2 – 152–133 4, 3. Beretta Famila (olasz) 1 1 – 61–55 2, 4. Tango Bourges (francia) 2 – 2 107–118 2, 5. HAT-AGRO UNI GYŐR 2 – 2 107–176 2, 6. Kayseri Kaski spor (török) 1 – 1 69–77 1

A Diósgyőr és a Pécs is nyert az Európa Kupában

A női kosárlabda Európa-kupában ma két magyar csapat lépett pályára. A DVTK a belga Lotto Young Cats csapatát fogadta, a PINKK Pécs pedig a belga Walloniát.
Az Európa-kupában múlt héten mindhárom magyar csapat vereséggel kezdett, a ma pályára lépő két együttesünk viszont egyaránt győzni tudott hazai pályán.

A DVTK végig nagy fölényben játszott, és a 26 pontig jutó amerikai Brittainey Raven vezérletével nagyon sima, 106–60-as győzelmet aratott a belga Lotto Young Cats fölött

A PINNKK Pécs Komlón egy kiélezett mérkőzésen 69–63-ra nyert a belga Wallonia ellen. A hazaiak javára elsősorban a több pontszerző döntött, ugyanis a baranyaiaknál mind a 11 pályára lépő játékos betalált a gyűrűbe. A vendégeknél csak hatan voltak eredményesek, és ez azzal együtt is kevésnek bizonyult, hogy a lett Anete Steinberga 24 pontig jutott.

Az F-csoportban a PEAC-Pécs holnap játszik.

2. forduló:
E csoport:
DVTK-Lotto Young Cats (belga) 106-60 (27-13, 22-17, 31-14, 26-16)
a magyar csapat legjobb dobói: Raven 26, Sverrisdottir 18, Tobin 14

G csoport:
PINKK Pécsi 424-Wallonia (belga) 69-63 (18-11, 22-19, 18-24, 11-9)
a magyar csapat legjobb dobói: Tomlinson, Sinclair 12-12, Ruják 11

Hazai bajnokság, NB I: az élre ugrott a ZTE

A ZTE tíz ponttal nyert az MTK vendégeként a női kosárlabda NB I egyetlen szerdai mérkőzésén, ezzel a tabella élére ugrott.

Eredmény:
MTK-Budapest - ZTE NKK 60-70 (16-16, 13-18, 10-20, 21-16)
legjobb dobók: Orsó 22, illetve Varga Z. 24

A tabella:
1. ZTE NKK 5 4 1 347-300 9 pont, 2. Atomerőmű KSC Szekszárd 4 3 1 254-250 7, 3. Uniqa Euroleasing Sopron 3 3 - 201-159 6, 4. PEAC-Pécs NKK 3 2 1 197-179 5, 5. MKB Euroleasing Vasas 4 1 3 237-257 5, 6. PINKK Pécsi 424 3 1 2 209-198 4, 7. DVTK 2 1 1 139-140 3, 8. MTK-Budapest 3 - 3 184-215 3, 9. Ceglédi EKK 3 - 3 149-219 3, 10. HAT-AGRO UNI Győr 0 - - 0-0 0

(Forrás: MTI, NSO)