Bemutatták a minszki Európa Játékok kabaláját

Minszkben is fontos a fenntartható fejlődés

2019. 04. 06.
Megosztás

George Katulin, a Minszki Európa Játékok Szervezőbizottságának (MEGOC) elnöke és Robert Piper, az ENSZ főtitkár-helyettese a napokban New Yorkban folytatott megbeszélést egy lehetséges együttműködésről annak érdekében, hogy közösen népszerűsítsék a fenntartható fejlődési célokat a sporton és az egészséges életmódon keresztül.

A felek kiemelték a 2019-es Európa Játékok, mint platform különlegességét az említett eszme promótálásának szempontjából, csakúgy, mint az ENSZ és a nemzetközi sportszövetségek magas színvonalú együttműködését, ami később más országok szempontjából is alkalmazható lehet.

A célok között továbbá megvitatásra került az egészséges életmód népszerűsítése a fiatalok körében, a fogyatékossággal elő gyerekek társadalomba való integrációja, valamint a fehéroroszországi önkéntes mozgalom fejlesztése is. Mindezek érdekében a MEGOC konzultált az UNICEF program divíziójának igazgatójával, Ted Chaibannal, hogy egy stratégiai partnerkapcsolat keretein belül egyesíthessék érdekeiket.

George Katulin kihangsúlyozta az UNICEF fehéroroszországi csapatának, és vezetőjüknek, dr. Rashed Mustafa Sarwarnak professzionalizmusát és elkötelezett munkáját. Ted Chaiban emellett bizalmát fejezte ki a MEGOC és az UNICEF közti együttműködésben. Mindez olyan örökséget hagyhat maga után, ami később mind Fehéroroszországban, mind pedig világszinten is keresett lehet.

Az ENSZ-tagállamok 2015-ben teljesítették a 2030 Agenda a Fenntartható Fejlődésért programot. Az Agenda 17 fenntartható fejlődési célt foglal magába, amik elköteleződést jelentenek a szegénység, az esélyegyenlőség és az igazságtalanság megszüntetése, valamint a klímaváltozás megelőzése mellett. Továbbá széleskörű stratégiával szolgál az emberek életminőségének javításában, a fejlődés biztosításában és a jövő generációjainak felelősségteljes fogyasztási szokásaival kapcsolatban is. Természetesen a 17 cél Fehéroroszország számára is adaptálva lett.

A javaslatok visszatükröződése a 2035-ös ciklus Nemzeti Fenntartható Fejlődési Stratégiájában is látható lesz. A törvényhozói cselekvések és dokumentációk ugyancsak az Agenda 2030-on alapulnak majd.

(minsk2019.by)