NB I: Otthon nyert a Pécs

2013. 11. 30.

A Pécs hazai környezetben győzte le a Zalaegerszeget a férfi kosárlabda NB I pénteki mérkőzésén.

Péntek este a Zalaegerszeg csapatát látta vendégül a Pécs együttese az NB I-es kosárlabda bajnokság 10. fordulójában. A legutóbbi négy meccsüket elveszítő hazaiak a héten egy újabb játékoscserét hajtottak végre, Kovacsevics helyére a tavaly Nyíregyházán pattogtató Anthony Nelson érkezett, akinek a játékengedélye is időben megjött, így ott lehetett a baranyaiak ZTE elleni keretében.

Langyosan kezdődött a mérkőzés, láthatóan óvatosan kezdett a két rossz formában lévő gárda. A negyed végét aztán jobban megnyomta a ZTE, így egypontos vendégvezetéssel ért véget az elő etap (16-17). A második negyedben aztán kezdett magára találni a Pécs, és Csabay triplája után már a pécsiek vezettek 23-19-re. A hazaiaknál Kovács Péter és Budimir is jól gyártotta a pontokat, így két perccel a nagyszünet előtt már tíz ponttal is vezetett a Pécs, a félidőre végül 44-35-ös állással vonultak a mérkőző felek.

A harmadik negyedre megrázták magukat az egerszegiek, Boston és Lekli kosaraival elkezdtek felzárkózni, a 25. percben 53-49-et mutatott az eredményjelző. Az etap végéig már nem tudott csökkenteni a különbségen a ZTE, 63-58-as állásnál várták a csapatok az utolsó felvonást.
Az utolsó negyed Mortellaro duplájával indult, amire rögtön válaszolt Kovács Ádám. Öt perccel a végső dudaszó előtt Budimir ötödik, majd nem sokkal később hatodik tripláját követően elhúztak a hazaiak (76-64). Kovács Péterrel és az időközben hetedik tripláját is értékesítő Budimirrel nem tudott mit kezdeni a ZTE, így a Pécs örülhetett, a vége 86-74.

Csirke Ferenc, a Pécs vezetőedzője: Fontos győzelmet arattunk, amire már régóta vártunk. Nem volt könnyű meccs, de a második negyed elejétől nagyrészt uraltuk a mérkőzést. A harmadik negyedet kivéve extrán védekeztünk. Nelson még új a játékunkba, ezért nagyon kellettek az extra dolgok, gondolok itt Halász passzaira. Szeretném ezt a mérkőzést Fűzy Ákosnak ajánlani, aki tavaly is sokat segített, és úgy érzem, hogy most fentről is támogatott. Sajnálom, hogy az ötvenedik születésnapján nem lehet velünk.

Völgyi Péter, a ZTE vezetőedzője: Gratulálok a Pécsnek. Az elején nem tudtuk kihasználni a hazaiak hibáit, és nem sikerült tartanunk az előnyt. Tartalékosak voltunk, de ez nem mentség, mert tizennyolc eladott labdával nem lehet meccset nyerni.

Eredmény:
10. forduló
Pécsi VSK-PANNONPOWER - Zalakerámia ZTE KK 85-74 (16-17, 28-18, 19-23, 22-16), Lauber Dezső Sportcsarnok, 1500 néző, V: Györffy P. A. Frányó P. Rácz Zs. (Hartyáni)
PVSK: Halász 2, KOVÁCS 22/12, Csabay 8/6, BUDIMIR 33/21, MORTELLARO 13 Csere: Nagy 4, Bíró 3, Nelson -
ZTE: Boston 9/3, Gáspár 3/3, KOVÁCS 16/6, Safford 13/3, LEKLI 18 Csere: Kertész 6/3, Kámán 5/3, Puszta -, Koma 4

A tabella: 1. Atomerőmű SE 10 9 1 856-701 19 pont, 2. KTE-Duna Aszfalt 9 8 1 677-604 17, 3. Alba Fehérvár 9 6 3 765-706 15, 4. Sopron KC 9 6 3 653-612 15, 5. Kaposvári KK 9 6 3 705-701 15, 6. FORTRESS Jászberény 10 5 5 783-814 15, 7. Zalakerámia-ZTE KK 10 4 6 736-775 14, 8. Naturtex-SZTE-Szedeák 10 4 6 767-812 14, 9. Pécsi VSK-PANNONPOWER 10 3 7 735-769 13, 10. BC Körmend 10 3 7 739-774 13, 11. Falco KC Szombathely 9 2 7 731-735 11,12. Marso Nyíregyházi KK 9 1 8 669-813 10

(Forrás: bb1.hu)