Női Európa-kupa: Két vereség hazai pályán

2013. 11. 28.

A PINKK Pécsi 424 és a Sopron női kosárlabda csapata hazai környezetben szenvedett vereséget a nemzetközi kosárlabda kupamérkőzések szerdai mérkőzésén.

A PINKK Pécsi 424 70–53-as vereséget szenvedett a francia Tarbes együttesétől az Euróüpa kupa 4. fordulójában.

NŐI EURÓPA KUPA
4. FORDULÓ, G-CSOPORT
PINKK PÉCSI 424–TARBES GB (francia) 53–70 (12–18, 14–20, 12–17, 15–15), Komló, 400 néző. V: Yalman (török), Teixeira (portugál), Carusa (görög)
PINKK: Iványi 4, Ruják, Sarok 3, Őri 6, Tomlinson 6. Csere: Sinclair 8, Minciková 4, AJDUKOVICS 14, Adamecz 2, Győri 5, Kováts N. 1, Katona Sz.
TARBES: COUSSEINS 12/6, MONTGOMERY 13/6, REDMON 10, RAD 10, Mircseva 10/6. Csere: Reghaissia 6, OUARDAD 5/3, Castets 4, Morateur, Tyutyundzsieva.
Roberto Hernández: – Mind támadásban, mind védekezésben jól kezdtük a mérkőzést, utána azonban védekezésben becsúsztak kisebb hibák. Sajnos az idei szezonban az a jellemző ránk, hogy ha rontunk egyet-kettőt, utána ezeket nem tudjuk kijavítani, hanem inkább halmozódnak. A Tarbes jó csapat, tapasztalt kosarasokkal.
Cyril Sicsic: – Tudtuk, hogy nehéz itt nyerni, hiszen sem a Wallonnak, sem a Rózsahegynek nem sikerült. Nekünk is nagyon koncentrálnunk kellett a mérkőzésen, a győzelmet elsősorban a jó védekezésünk, a megnyert lepattanócsata és az eredményezte, hogy sokszor dobásokig sem jutottak el a hazaiak.
A csoport állása: 1.TARBES GESPE BIGORRE 3/1 7, 2.MBK RUZOMBEROK 2/2 6, 3.PINKK PÉCSI 424 2/2 6, 4.WALLONIA BASKET 1/3 5

Euroliga: A Wisla győzni tudott Sopronban

Az Uniqa-Euroleasing Sopron 67–61-re kikapott a lengyel Wisla Can-Packtól.
A fordulatos első félidő során hol az egyik, hogy a másik fél vezetett, a nagyszünetre végül a vendégek vonulhattak hatpontos előnnyel (30–36). Ezt leginkább két magasemberüknek, a lett Zane Tamanének (aki a 2010–2011-es idényben még a Sopron erősítette) és az amerikai Jantel Lavendernek köszönhették. A soproniak jóval többet próbálkoztak távolról, a pontossággal azonban gondjaik voltak, 10 hárompontosukból csak egy volt sikeres.

A Wisla amerikai születésű magyar válogatott hátvédje, Alexandria Quigley csak 6 pontig jutott, összességében azonban hasznos játékot nyújtott. A korábbi pécsi játékos megkaparintott 5 lepattanót és kiosztott 7 asszisztot, utóbbi mutatóban csapata legjobbja volt.
A harmadik negyedet egy 11–0-s rohanással indította a lengyel csapat, és a soproniak ezt követően sem tudták csökkenteni a különbséget, így a záró játékrésznek 60–42-es hátrányból kellett nekivágniuk.
Ez túl soknak bizonyult, mert feljavuló játékkal ugyan feljöttek 8 pontra (56–64), és ekkor még több mint három perc volt hátra, ám az egyenlítés nem sikerült nekik. Az utolsó percben a vendégeknek már gyakorlatilag csak Agnieszka Szott-Hejmej egészségi állapota miatt kellett aggódniuk, de az egyik reklámtáblát egy esés során lefejelő erőcsatár végül a saját lábán hagyta el a játékteret. Csapata a 24 pontot és 10 lepattanót jegyző Lavender vezérletével 67–61-re nyert, a hazai együttesből a szintén dupla duplával záró Szara Krnjics (12 pont, 13 lepattanó) volt leginkább dicsérhető.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA

B-CSOPORT, 4. FORDULÓ
UNIQA EUROLEASING SOPRON–WISLA CAN-PACK KRAKOW (lengyel) 61–67 (13–15, 17–21, 12–24, 19–7), Sopron, 700 néző. V: Panacisz (görög), Adamovic (bosnyák), Panther (német)
SOPRON: Fegyverneky 8, FARIS 10, Hawkins 4, Tetemondová 10/6, KRNIC 12. Csere: Simon Zs. 9/3, Zsovár, Sztankovics, Licskai 8.
WISLA: Ouvina 3/3, Quigley 6/3, SZOTT-HEJMEJ 12/3, LAVENDER 24, TAMANE 16. Csere: Krezel 2, Pawlak 2, Zurowska 2, McCray.
Igor Polenek: – Megérdemelten nyertek a krakkóiak. Erős csapat, Európa egyik legjobb edzőjével. A harmadik negyedben hagytuk elmenni ellenfelünket, ekkor teljesítettünk gyengén. A végjátékot felpörgettük, de már csak szépíteni tudtunk az eredményen.
Stefan Vitek: – Kemény meccs volt, ahol az első félidőben gyengén teljesítettünk. A mérkőzés második részében végre jól játszottunk, és már húsz ponttal is vezettünk. A végére szorossá tettük a találkozót, de ekkor már könnyebben vették a dolgot a lányok, míg a hazaiak jól hajráztak.

Brno (cseh)–Montpellier (francia) 67–64
Fenerbahce (török)–Orenburg (orosz) 71–69
A B-CSOPORT ÁLLÁSA 1. Fenerbahce (török) 3/– 6, 2. Wisla Can-Pack (lengyel) 2/2 6, 3. BK IMOS Brno (cseh) 2/2 6, 4. Rivas Ecópolis (spanyol) 2/1 5, 5. BLMA (francia) 2/1 5, 6. UNIQA EUROLEASING SOPRON 1/2 4, 7. Nagyezsda Orenburg (orosz) –/4 4