Női  KEL: szenzációs második félidővel nyert a Sopron

Női KEL: szenzációs második félidővel nyert a Sopron

2013. 12. 22.

Az UNIQA Euroleasing Sopron tizenöt pontos hátrányt ledolgozva 71–61-es győzelmet aratott a Piestanske Cajky otthonában, így idegenben a negyedik, míg összességében a tizenegyedik győzelmét aratta a sorozatban.

A Sopron számára nem indult jól a mérkőzés, hiszen szűk öt perc játékot követően tízpontos hátrányba került, innen azonban még volt visszaút Fegyverneky Zsófiáék számára, és az első negyed végére három pontnyira faragták a különbséget (16–13).

A második játékrész eleji rövidzárlat ugyanakkor már sokba került a magyar csapatnak, amely majd' öt percig nem talált a gyűrűbe, a Cajky pedig ez idő alatt 12–0-s rohamot produkált, így megnyugtató előnyt kovácsolt magának a nagyszünetre (35–25).

A Sopron azonban a második félidőben tanúbizonyságot tett arról, hogy miért áll a táblázat második helyén, hiszen nemes egyszerűséggel feltörölte a parkettát szlovák ellenfelével. A húsz pontot termelő Fegyverneky vezette vendégek a harmadik negyed végére ledolgozták hátrányukat (51–51) – sőt a játékrész hajrájában már vezettek is –, a mindent eldöntő negyedik negyedben pedig folytatva a feltámadást a maguk javára billentették a mérleg nyelvét.

A magyar csapat az utolsó játékrészben tíz pontot vert ellenfelére (61–71), így idegenben a negyedik, összességében a tizenegyedik győzelmét aratta a sorozatban.

NŐI KOSÁRLABDA KÖZÉP-EURÓPAI LIGA

17. FORDULÓ
PIESTANSKE CAJKY (szlovák)–UNIQA EUROLEASING SOPRON 61–71 (16–13, 20–12, 15–26, 10–20), Pöstyén, 500 néző
CAJKY: Bartánusová 5/3, Bartonová 2, Dudásová 4, Krc-Turbová 7/3, TATHAM 17. Csere: Fabianová 6/6, Zentková 10/6, Pilátová 3/3, Felixová 7/3.
SOPRON: FEGYVERNEKY 20/6, Zsovár 7/3, Simon 2, HAWKINS 15/3. Krnjics 10. Csere: Tetemondová 8/6, Ciglar 9/3, Licskai, Sztankovics.
Kipontozódott: Bartonová (26. p.)
Igor Polenek: – Rosszul játszottunk az első félidőben, de a másodikra jelentősen feljavultunk.

AZ ÁLLÁS: 1. Good Angels Kosice 25/13 mérkőzés, 2. UNIQA Euroleasing Sopron 25/14, 3. PEAC-Pécs NKK 25/15, 4. Novi Zagreb 24/14, 5. PINKK Pécsi 424 22/15, 6. DVTK 21/15, 7. Piestanské Cajky 21/15, 8. MBK Ruzomberok 20/13, 9. SBK Samorin 19/14, 10. Spisska Nova Ves 18/14 , 11. Ceglédi EKK 14/14