Torna: Tálas olimpiai bajnokot győzött le

2013. 09. 17.

Remekeltek a magyar tornászok Eszéken. Tálas Bence megnyerte nyújtón a Világkupát, Hidvégi Vid lovon negyedik lett, Makra Noémi pedig két negyedik helye mellé további pontszerzőket gyűjtött be a finálékban.

Makra Noémi valamennyi szeren, jó gyakorlatokat bemutatva finalista lett. Ugrásban a döntőben végül az 5. helyet szerezte meg 13.575 ponttal, felemáskorláton 11.600 ponttal a 6. lett. Gerendán és talajon is épphogy lecsúszott a dobogóról, mindkettőn a negyedik pozícióban zárt, gerendán 13.425, míg talajon 13.375 lett pontszáma.

A férfiaknál a legtöbb magyar vb-csapattag indult a megmérettetésen. Tálas Bence parádézott, élete első Világkupáját nyerte meg nyújtón. Már a fináléba is 14.500 ponttal, a második helyen jutott az olimpiai bajnok holland Epke Zonderland mögött. Aztán a döntőben Zonderland rontott, Tálast pedig utolsóként szólították, aki nem hibázott és 14.825 ponttal győzött. Gyűrűn 13.950 ponttal a 14., ugrásban 13.625-tel szintén a 14., korláton 13.950 ponttal a 17., talajon 13.700 ponttal 21 helyen végzett. Lólengésben Hidvégi Vid 14.600 ponttal 6. helyen került fináléba, ahol a 4. helyen végzett 15.525 ponttal.Kállai Zoltán lovon 14.175 ponttal a 13. lett. Szabó Nándor talajon 13.600 ponttal 20. , gyűrűn 13.400 ponttal a 23. pozícióban zárt.Vecsernyés Dávid korláton 12.900 ponttal a 29., nyújtón 12.525 ponttal a 33. lett.

A férfiak keddtől Budapesten a Tornacsarnokban, míg a nők a tatai edzőtáborban folytatják a vb-felkészülést, szeptember 23-tól pedig már mindenki Budapesten edz a 25-i indulásig.

Tálas Bence:
Nagyon örülök, hiszen ez életem első Világkupa győzelme, eddig még finálés sem voltam Vk-n. Életemben másodszor mutattam be ezt a gyakit, és szinte teljesen hibátlan lett, csak egy kis elszökkenés volt benne a leugráskor. Zonderland egy nagyon anyagerős gyakorlatot mutatott be, de kétszer is rontott, így amikor utolsóként odaálltam a szerhez, akkor azt sejtettem, ha megcsinálom, meglehet a dobogó. Arra egyáltalán nem is számítottam, hogy első leszek, nagyon boldog vagyok.

Makra Noémi:
Gerendán volt egy nagyobb megbillenésem a fináléban, de nem estem le, a közönség is rendkívüli módon biztatott, hogy fent maradjak. Az érem ezen múlt, mint ahogy talajon azon, hogy a gimnasztikáimban voltak hibák. Az ugrással elégedett vagyok, amit tudok, azt pontosan végrehajtottam. A felemáskorlát sajnos nem sikerült, két egypontos hibám is volt az elején meg a végén. Úgy érzem, talajon, gerendán és korláton anyagerős gyakorlataim vannak, ha megcsináltam volna, dobogós lehettem volna.

(Forrás: torna szövetség)