Zahorán Jánosé a 24 órás futás aranyérme

2013. 06. 24.

Két héttel a németországi 12 órás futás után Zahorán János, a JALTE ultramaratonistája aranyra váltotta korábbi ezüstérmét.

A szerb ultrafutó bajnokság 24 órás versenyszámát nem mellesleg sorozatban harmadszor nyerte meg.

Idén a Palicsi-tónál kialakított egy kilométeres körpálya volt a verseny helyszíne, a rendezvény ideje alatt tomboló kánikula minden korábbi év időjárási viszontagságait túlszárnyalta. A 35 fokos hőség alaposan próbára tette a mezőnyt.

Zahorán János hamar felmérte, hogy az idei viadal nem az egyéni rekordról szól, hanem pusztán a túlélésről. Ennek megfelelően óvatosan kezdett, a hatodik órában vette át az éllovas szerepét, majd az éjszakai órák folyamán folyamatosan növelte az előnyét. A huszadik órában már behozhatatlan előnnyel rótta a köröket, végül 191 km-es összteljesítménnyel nyert, megelőzve Veress Bélát és Sztefanovics Nebojszát.