2018. február 13. - A nap érmesei

2018. 02. 13.

Kedden nyolc számban avattak bajnokot. Női szánkóban megvédte olimpiai bajnoki címét a német Natalie Geisenberger. Mivel Szocsiban a csapatversenyben is diadalmaskodott, így már három aranyéremnél tart, és még Phjongcshangban is van egy csapatverseny, ahol esélye van a duplázásra és egy újabb aranyéremre.

Férfi alpesi sízésben megszerezte a kombinációban az első aranyérmét az osztrák Marcel Hirscher. Sífutásban a férfiak sprint távját az egész évben a világkupákon kitűnően szereplő norvég Klaebo gyűjtötte be. Egy 17 éves amerikai hölgy, Chloe Kim nyerte a snowboard félcsőversenyét. Az ezen az olimpián első alkalommal megrendezett curling vegyes csapatok versenyében a kanadaiak diadalmaskodtak. Az olasz Arianna Fontana eddigi öt érme mellé begyűjtötte a hatodikat, végre egy aranyérmet a rövidpályás gyorskorcsolya 500m-en. A negyedik gyorskorcsolyaaranyat is a hollandok szerezték meg Kjeld Nuis révén. A svéd Tina Nilsson a sífutás női sprint számában a szám korábbi olimpiai bajnokát előzte meg és lett olimpiai bajnok.

A magyar sportolók közül a két alpesi síző, Samsal Dalibor és Kékesi Márton a lesiklás után 28 illetve 27 helyet javítva műlesiklásban az összetettben a 32. illetve 35. helyet szerezte meg a kombinációban.

A férfi rövidpályás férfi 500m-es váltó bejutott a február 22.-ei fináléba. 500m-en Keszler Andrea 10., Jászapáti Petra 13. lett. Liu Shaolin Sándor bejutott a negyeddöntőbe 1000m-en, öccse viszont a kizárásra került, így ezen a távon helyezetlenül zárt. Kónya Ádám 13 sífutót megelőzve 67. lett a sprint kvalifikációban. A gyorskorcsolyázó Nagy Konrád elmaradva eddigi legjobbjától, a 29. helyen végzett kedvenc távján, 1500m-en.