2018. február 15. - A nap érmesei

2018. 02. 15.

Csütörtökön kilenc számban avattak bajnokota téli olimpián. Norvégia 3, Németország 2, az Egyesült Államok, Franciaország, Svédország és Kanada egy-egy aranyéremmel lett gazdagabb.

A magyar sportolók közül hárman alpesi sízésben álltak rajthoz. Közülük a 17 éves Hozmann Szonja 49. helye emelkedett ki az óriás-műlesiklásban. Maróthy Mariann Mimi a második futamában a korai rajtja miatt lett kizárva, pedig ő is dicséretesen megállta a helyét. Kékesi Márton teljesítette a lesiklópályát, de számára majd a műlesiklás lesz a fő versenyszám. Szőcs Emőke a 10km-es sífutásban 13 versenyzőt megelőzve a 77. helyen végzett.

A Szocsiban szerzett aranyérmét védte meg snowboard crossban a francia Pierre Vaultier és a német szánkó csapat. Az Aliona Savchenko, Bruno Massot műkorcsolyázó páros minden idők valaha volt legnagyobb pontszámát (159,31) érte el a kűrben, s ezzel a negyedik helyről meg sem állt a dobogó legmagasabb fokáig. Az ukrán származású Savchenko az ötödik olimpiáján a harmadik párostársával ért fel a csúcsra.
Az amerikai Mikaela Shiffrin, a pénteki műlesiklás nagy esélyese nyerte az óriás-műlesiklást. Az osztrákok szomorkodhattak, mivel a férfi lesiklásban egyik versenyzőjük sem ért fel a dobogó valamelyik fokára. A norvégok kettős győzelmet arattak Svindal és Jansrud révén.
A 22 éves svéd Hanna Oeberg meglepetésgyőzelmet aratott biatlonban, a 15km-es távon. A norvég Johannes Thingnes Boe három vb-aranya mellé gyűjtötte be első olimpiai bajnoki címét a biatlon 20km megnyerésével.
A pályafutása során eddig csupán egyetlen világkupa-győzelemmel rendelkező Ranghild Haga egészen simán nyerte meg a sífutás 10km-es versenyszámát.
Egy hollandból lett kanadai, Jan Bloemen törte meg a hollandok phjongcshangi gyorskorcsolyás aranysorozatát a 10000m megnyerésével.
A német szánkós staféta tagjai az éremhalmozók. Natalie Geisenberger öt érmével (4 arany,1 bronz) a sportág legeredményesebb női versenyzője, a Tobias Arlt, Tobias Wendl páros pedig két olimpián összesen négy aranyérmet gyűjtött össze.