2018. február 21. - A nap érmesei

2018. 02. 21.

Hét számban avattak győztest a téli olimpián szerdán. A sífutók szabadstílusú csapatsprint versenyszámában a nőknél történelmi amerikai siker született, a férfiaknál norvég páros diadalmaskodott. Tóth Ivett műkorcsolyázó sikerrel mutatta be rövidprogramját, pénteken a kürben folytathatja.

A műkorcsolyázóknál a női rövidprogram után Tóth Ivett a 23. helyen áll, így bejutott a kűrbe. Az UTE 19 éves műkorcsolyázójának az ausztrál AC/DC együttes számaiból összeállított merész rockzenéje nagy közönségsikert aratott.

Kikkan Randall és Jessica Diggins az amerikai sífutók első olimpiai aranyérmét nyerte meg, honfitársaik közül eddig egyedül Bill Koch állt dobogón, aki 1976-ban 30 kilométeren lett második. A bronzérmes norvégok egyik tagja, a 37 éves Marit Björgen az olimpiai érmek számát (14) tekintve rekorder lett a téli játékok történetében. A hétszeres olimpiai bajnok Björgen Phjongcshangban a 4x5 kilométeres női váltó tagjaként nyert, és a szabadstílusú csapatsprintet követően már negyedszer állt dobogóra.

A férfi sífutóknál Martin Johnsrud Sundby és Johannes Hösflot Kläbo révén norvég siker született. A győztes páros tagja volt a 4x10 kilométeres váltónak, s Kläbo az egyéni sprintversenyben is győzött. A 21 esztendős versenyző így a francia sílövő Martin Fourcade után a második triplázó lett Phjongcshangban.

A női lesiklók versenye papírforma-győzelemmel zárult, miután a szakági világkupában vezető olasz Sofia Goggia diadalmaskodott, a férfi síakrobaták krosszversenyét a kanadai Brady Leman nyerte meg.

A nőknél Japán, a férfiaknál Norvégia nyerte meg a gyorskorcsolyázók csapatüldözéses versenyszámát, a sportági favorit hollandok a férfiaknál a harmadik, a nőknél a második helyen végeztek.

A női bob kettesek viadala a már két futam után is élen álló Mariama Jamanka, Lisa Buckwitz német duó sikerével zárult.