2018. február 23. - A nap érmesei

2018. 02. 23.

Pénteken négy számban avattak bajnokot. Oroszország megszerezte első olimpiai aranyérmét. Ezenkivül Kanada, Hollandia és Svédország osztozott a további aranyérmeken. Magyarországot ezen a napon ketten képviselték, két jeges sportágban. Tóth Ivett a 23. helyen végzett a műkorcsolyázók egyéni versenyszámában. Nagy Konrád 21. időt érte el a gyorskorcsolyázók 1000 m-es távján.

Az orosz Alina Zagitova nyerte a műkorcsolyázók női versenyét. A januárban Európa-bajnok, 15 éves versenyző mögött honfitársa, az elmúlt két világbajnokságon győztes Jevgenyija Medvegyeva zárt másodikként. A bronzmedált a tavalyi vb-ezüstérmes, a dél-koreai játékokon csapatban aranyérmes kanadai Kaetlyn Osmond szerezte meg.

A hollandok hetedik gyorskorcsolyaaranyát gyűjtötte be 1000 méteren a világbajnoki címvédő Kjeld Nuis, aki 1500 méteren is nyert. Négy századdal előzte meg a norvég Havard Lorentzent, a hétfői 500 méteres verseny első helyezettjét. Harmadikként a hazai Kim Tae Jun végzett a 36 fős mezőnyben.

A kiegyensúlyozottan teljesítő svéd csapat nyerte pénteken a férfi sílövők 4x7,5 kilométeres váltóversenyét. Az utolsó váltás után a svédek és a norvégok haladtak az élen, Fredrik Lindström és Emil Hegle Svendsen a fekvő lövészet után együtt maradt, az állónál viszont utóbbi többet hibázott, így Lindström magabiztos előnnyel vághatott neki az utolsó futószakasznak, és nem is okozott gondot neki, hogy behozza az első helyre a csapatát. A svédek korábban ebben a számban soha nem nyertek aranyat olimpián, legjobb eredményük két bronzérem volt. Ezzel befejeződtek a biatlon versenyek Phjongcshangban.

A szabadsizés női krossz számában a kanadai Kelsey Serwa diadalmaskodott.